Montreal, Pittsburgh a Anaheim vstúpili do play off víťazne

Domáce prostredie využil v tej istej vetve Pittsburgh, ktorý zdolal Columbus 4:3. V Západnej konferencii Anaheim rovnakým pomerom uspel doma proti Dallasu.

Gólová radosť hokejistom Montrealu Canadiens. Foto: TASR/AP

New York 17. apríla (TASR) - Úvodnými tromi zápasmi sa v noci na štvrtok začali v zámorí boje o Stanleyho pohár. Víťazný vstup do 1. kola play off NHL zaznamenali hokejisti Montrealu, Pittsburghu a Anaheimu. Canadiens sa ujali vedenia vo štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie, keď vyhrali v prvom súboji na ľade Tampy Bay 5:4 po predĺžení.

Víťazný gól strelil v 79. minúte Dale Weise. V drese Lightning odohral slovenský krídelník Richard Pánik vyše 20 minút, pripísal si však len dva neúspešné strelecké pokusy, dve trestné minúty za podrazenie, dva bodyčeky a jednu mínusku. Pred Petrom Budajom dostal v bránke Montrealu prednosť Carey Price.

Domáce prostredie využil v tej istej vetve Pittsburgh, ktorý zdolal Columbus 4:3. Víťaz Metropolitnej divízie prehrával na začiatku druhej tretiny už 1:3, ale dokázal skóre otočiť.

V Západnej konferencii Anaheim rovnakým pomerom uspel doma proti Dallasu. Ducks rozbehli duel vo veľkom štýle, v polovici stretnutia viedli už 4:0, no potom poľavili, čo súper využil na strelenie troch gólov. Dallaským "hviezdam", ktoré hrali prvý zápas v play off od 19. mája 2008, sa však v dramatickom závere vyrovnať nepodarilo. Dánsky nováčik v bránke domácich "káčerov" Frederik Andersen tak zažil víťazný debut vo vyraďovačke, zaznamenal 32 úspešných zákrokov.

1. kolo play off NHL:

prvé zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

TAMPA BAY - MONTREAL 4:5 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 11. Kučerov (Brown, Paquette), 34. Stamkos (Kostka), 48. Killorn (Johnson), 54. Stamkos (Killorn) - 11. Plekanec (Jemelin, Gallagher), 37. Gionta (Eller, Weaver), 46. Eller (Gionta), 52. Vanek (Desharnais, Jemelin), 79. Weise (Briere, Gorges). Brankári: Lindbäck - Price, strely na bránku: 25:44. Diváci: 19.204.

/na zápasy 0:1/

PITTSBURGH - COLUMBUS 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Góly: 18. Jokinen (Malkin, Määttä), 22. Bennett (Niskanen, Martin), 23. Niskanen (Malkin, Crosby), 49. Sutter (Bennett, Martin) - 7. Johnson (Dubinsky), 18. Letestu (Johnson, Jenner), 21. MacKenzie. Brankári: Fleury - Bobrovskij, strely na bránku: 32:34. Diváci: 18.646.

/na zápasy 1:0/

prvý zápas štvrťfinále Západnej konferencie

ANAHEIM - DALLAS 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)

Góly: 2. Palmieri (Bonino, Winnik), 13. Getzlaf (Beleskey, Perry), 20. Perreault (Maroon, Getzlaf), 30. Beleskey (Beauchemin, Selänne) - 37. Jamie Benn (Sceviour, Chiasson), 39. Sceviour (Eakin, Jordie Benn), 54. Seguin (Daley, Ničuškin). Brankári: Andersen - Lehtonen, strely na bránku: 35:35. Diváci: 17.294.

Slovák v akcii:

Richard Pánik (Tampa Bay) 20:37 0 0 0 -1 2 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/