Boston opäť víťazne, Chára a Meszároš 0+1, Sekera s dvoma asistenciami

V akcii nebol ani jeden slovenský brankár.

Zdeno Chára bojuje o puk s Jeffom Halpernom z Phoenixu Foto: TASR/AP

New York 23. marca (TASR) - V zámorskej NHL sa v noci na nedeľu bodovo presadila trojica slovenských hokejistov.

Obranca Andrej Sekera zaznamenal dve asistencie pri víťazstve Caroliny nad Winnipegom 3:2. Slovenský reprezentant prihral na prvé dva gól svojho tímu a v tejto sezóne nazbieral už 33 asistencií. Proti Winnipegu odohral 24:55 minút, zaznamenal päť streleckých pokusov a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

Boston aj naďalej ťahá víťaznú sériu, keď neprehral už v 12 dueloch v rade. V noci na nedeľu si poradil s Phoenixom, ktorý zdolal 4:2. V drese "medveďov" nechýbali slovenskí obrancovia Zdeno Chára a Andrej Meszároš, obaja si pripísali po jednom bode za asistenciu.

Hokejisti Pittsburghu Penguins zvíťazili v sobotňajšom zápase na domácom ľade 4:3 nad Tampou Bay Lightning 4:3 po predĺžení. V drese hostí odohral slovenský útočník Richard Pánik takmer 12 minút a zaknihoval jeden mínusový bod. Detroit vyhral v Minnesote 3:2, útočník Tomáš Tatar hral 10 minút a zapísal si jednu plusku.

V akcii nebol ani jeden slovenský brankár. Jaroslav Halák z Washingtonu sledoval víťazný duel proti San Jose (3:2 pp a sn) iba zo striedačky. Montreal zdolal Toronto 4:3 a pred Petrom Budajom dostal prednosť Carey Price.

Výsledky:

Pittsburgh - Tampa Bay 4:3 pp, Philadelphia - St. Louis 4:1, Minnesota - Detroit 2:3, Dallas - Ottawa 3:1, Los Angeles - Florida 4:0, Toronto - Montreal 3:4, New Jersey - NY Rangers 0:2, Winnipeg - Carolina 2:3 /za hostí A. SEKERA 0+2/, Phoenix - Boston 2:4 /za hostí Z. CHÁRA 0+1, A. MESZÁROŠ 0+1/, Edmonton - Calgary 1:8, San Jose - Washington 2:3 pp a sn