Sagan vyhral bodovačku Tirreno-Adriatico, celkovým víťazom Contador

V celkovom poradí obsadil slovenský cyklista 29. priečku so stratou vyše 11 minút.

Slovenský cyklista Peter Sagan Foto: TASR/AP

Porto Sant'Elpidio 18. marca (TASR) - Španielsky cyklista Alberto Contador sa stal v utorok celkovým víťazom pretekov Tirreno-Adriatico. Záverečnú siedmu etapu, ktorou bola časovka jednotlivcov na 9,1 km v okruhu San Benedetto del Tronto, vyhral domáci Adriano Malori so 6-sekundovým náskokom pred Švajčiarom Fabianom Cancellarom.

Slovák Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil v súboji s chronometrom pôvodne 23. priečku s 39-sekundovou stratou na Maloriho, po desaťsekundovej penalizácii Španiela Davida De la Cruza sa posunl o miesto vyššie. Dvadsaťštyriročný cyklista sa stal víťazom bodovacej súťaže so ziskom 26 bodov a dvojbodovým náskokom pred Contadorom. V celkovom poradí obsadil 29. priečku so stratou vyše 11 minút.

Výsledky 7. etapy (časovka na 9,1 km, San Benedetto del Tronto - San Benedetto del Tronto): 1. Adriano Malori (Tal./Movistar) 10:13 min, 2. Fabian Cancellara (Švajč./Trek) + 6 s, 3. Bradley Wiggins (V. Brit./Team Sky) +11, 4. Tony Martin (Nem./Omega Pharma - Quick-Step) +15, 5. Tom Dumoulin (Hol./Giant) + 19, 6. Alex Dowsett (V. Brit./Movistar) +20 ..., 22. Peter SAGAN (SR/Cannondale) +39.

konečné poradie: Alberto Contador (Šp./Tinkoff - Saxo) 25:28:45 h, 2. Nairo Quintana (Kol./Movistar) +2:05 min, 3. Roman Kreuziger (ČR/Tinkoff - Saxo) +2:14, 4. Jean-Christophe Peraud (Fr./AG2R) +2:39, 5. Julian Arredondo (Kol./Trek) +2,54, 6. Domenico Pozzovivo (Tal./AG2R) +3:04... 29. SAGAN +11:11

poradie bodovacej súťaže: 1. SAGAN 26, 2. Contador 24, 3. Matthias Brandle (Rak./IAM) 20