Slovan na ľade Jugry zvíťazil 1:0, rozhodli samostatné nájazdy

Jaroslav Janus vychytal v bránke nulu. Správu aktualizujeme.

Na snímke tréner Slovana Rostislav Čada Foto: TASR/Martin Baumann

Chanty-Mansijsk 22. novembra (TASR) - Úvodné minúty v Aréne Jugra priniesli opatrný hokej z oboch strán, tímy sa zameriavali najmä na pozornú defenzívu. S pribúdajúcim časom však postupne získavali územnú i streleckú prevahu hráči domácej Jugry. Janusovu pozornosť prvýkrát preveril v 5. minúte Smoleňák, brankár Slovana následne zneškodnil aj strelecký pokus Trončinského. V 7. minúte sa dostali domáci do prečíslenia 2 na 1, po prihrávke Žukova mal otvárací gól na hokejke Buľanskij, namieril však len do ochrannej siete. O tri minúty neskôr pálil z medzikružia bez prípravy tesne vedľa Sitnikov. V 14. minúte už-už zdvíhali hokejisti Jugry ruky nad hlavu, po strele Starostu zblízka dorážal Dixon, no v poslednej chvíli sa mu vrhol do zakončenia Kutlák a strelu zblokoval nohou. Slovanisti Kuznecova v domácej bránke v I. tretine výraznejšie neohrozili, za zmienku stoja len pokusy Hudáčka a Netíka.

V druhej časti sa Slovan viac osmelil smerom dopredu a tak boli diváci v ďalšom priebehu svedkom rezkého ofenzívneho hokeja. V 24. minúte sa Netík s Jurajom Mikúšom dostali do rýchleho prečíslenia, Kuznecov však dokázal pokus českého legionára vyraziť pravým betónom. Potom sa Vondrka skvele predral pred súperovu bránku a hoci sa k zakončeniu nedostal, vynútil si aspoň faul. Prvú presilovku však "belasí" zahrali slabo, keď ani raz nevystrelili na bránku Jugry. V 28. minúte takmer využil zmätky v obrane Slovana Kňazev, ktorý sa ocitol sám pred Janusom a mieril mu medzi betóny, brankár Slovana len s veľkou dávkou šťastia neinkasoval. Následne sa Dixon natlačil pred belasú "svätyňu", no namiesto puku skončil v bránke on sám. Hostia odpovedali neúspešnými pokusmi Hudáčka a Bakoša. Hra v týchto momentoch nabrala tempo a útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. V 37. minúte si výborne nakorčuľoval do stredu útočného pásma Miklík a vypálil z dobrej pozície, vzápätí predviedol ďalší parádny slalom Vondrka, ku dokonalosti chýbalo len dôraznejšie zakončenie.

Tretie dejstvo začali domáci zostra. V 42. minúte Dixon z rohu klziska našiel pred bránkou úplne voľného Smoleňáka, no ten v tutovke trafil presne do stredu bránky, kde stál spoľahlivý Janus. Ten podržal svoj tím aj pri delovke Kňazeva spomedzi kruhov. Jugra stupňovala svoj tlak, obrana Slovana však odolávala jej útokom, niekedy i so šťastím. Čisté konto si Janus držal aj po nepríjemnej strele Chvostova. Hráčom s pribúdajúcimi minútami viditeľne ubúdali sily, postupne sa z ľadu vytratila hokejová krása a zápas sa zmenil na jeden veľký boj. V 53. minúte Kuznecov zlikvidoval pokus Hudáčka, na druhej strane strela Krysanova z otočky minula svoj cieľ. Zápas tak logicky vyústil do predĺženia. V ňom mal obrovskú šancu na rozhodnutie Vondrka, ktorý sa krásne preštrikoval až pred Kuznecova, domáci brankár ale ľavým betónom dokázal zmariť jeho šancu. O víťazovi tak rozhodli až záverečné samostatné nájazdy. V nich bol jediným úspešným exekútorom Netík, ktorý tak zaistil Slovanu zisk cenných dvoch bodov.

Druhý duel v rámci štvrtého tohtosezónneho tripu čaká hráčov Slovana v nedeľu 24. novembra, keď sa od 12.00 SEČ predstavia na ľade Avtomobilistu Jegaterinburg.

Jugra Chanty-Mansijsk - Slovan Bratislava 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozhodujúci samostatný nájazd Netík. Rozhodovali: Belov, Kadyrov - Koršak, Černyšev, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2600 divákov.

Hlasy po zápase

Rostislav Čada, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Videli sme bojovný zápas s veľmi dobrou hrou obrán na oboch stranách. V stretnutí nebolo veľa streleckých príležitostí, no mužstvá mohli rozhodnúť v základnej hracej dobe i v predĺžení. V samostatných nájazdoch sme boli šťastnejší a efektívnejší a preto si odvážame z Chanty-Mansijsku dva body."

Tímy nastúpili v Aréne Jugra v týchto zostavách:

Jugra Chanty-Mansijsk: Kuznecov - Šefer, Chvostov, Starosta, Trončinský, Sokolov, Pepeľajev - Buľanskij, Žukov, Sitnikov - Smoleňák, Dixon, Savinainen - Kňazev, Krysanov, Chlyncev - Plotnikov, Jacenko, Gorbunov

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Šťastný, Bakoš