Chicago odvrátilo hrozbu vypadnutia, pričinili sa o to Hossa i Handzuš

Radosť Michala Handzuša po strelení gólu Detroitu. Foto: TASR/AP

New York 28. mája (TASR) - Hokejisti Chicaga odvrátili v noci na utorok hrozbu predčasného konca sezóny, keď zvíťazili v šiestom súboji 2. kola play off Západnej konferencie zámorskej NHL nad Detroitom na jeho ľade 4:3.

Stav tejto série tak vyrovnali na 3:3 a o postupujúcom do finále, podobne ako v prípade súboja Los Angeles - San Jose, rozhodne až siedmy súboj v Chicagu.

Tesná výhra "jastrabov" niesla slovenský rukopis. Marián Hossa k nej prispel dvoma bodmi (1+1), Michal Handzuš bodom za gól. Hossa počas svojho pobytu na ľade (17:49) zaznamenal dve "plusky", odsedel si dve trestné minúty a na súperovho brankára vyslal tri strely a stal sa druhou hviezdou večera. Handzuš strávil na ľade niečo cez 17 minút a prezentoval sa jedným plusovým bodom a jednou strelou.