Amazon otvoril logistické centrum v Seredi
TASR
TASR

Amazon otvoril logistické centrum v Seredi

Logistické centrum sa zameria na reverzné operácie pre zákazníkov z celej Európy. Vytvorí viac než 1000 trvalých pracovných príležitostí na plný úväzok.

Na snímke priestory nového logistického centra spoločnosti Amazon na vybavovanie nedoručených a vrátených zásielok v Seredi 14. novembra 2017. — Foto: FOTO TASR - Henrich Mišovič

Sereď 14. november (TASR) – Spoločnosť Amazon otvorila v Seredi svoje najväčšie a jedno z technologicky najvyspelejších reverzných logistických centier. Vytvorí viac než 1000 trvalých pracovných príležitostí na plný úväzok, popri viac ako 850 existujúcich pracovných miestach vo firemnej kancelárii v Bratislave. Pri vstupe na Slovensko spoločnosť nežiadala od vlády a ani nevyužila žiadne investičné stimuly.

Logistické centrum v Seredi sa bude zameriavať na reverzné operácie pre zákazníkov z celej Európy, čo znamená, že sa v ňom budú sústreďovať výrobky, ktoré sa firme vracajú ako nedoručené alebo sú zákazníkmi vrátené. Amazon má zatiaľ dve centrá reverznej logistiky. "Naši zákazníci nakupujú na Amazone kvôli širokému výberu a pohodlnosti nákupu. Prevádzka v Seredi predstavuje dôležitú súčasť nášho poslania stať sa najviac zákaznícky zameranou spoločnosťou na svete," uviedol generálny manažér centra Matt Greene.

Centrum sa rozkladá v priemyselnom parku Serede na ploche viac ako 60.000 štvorcových metrov, je pripravené využívať najvyspelejšie technológie a moderné hardvérové a softvérové riešenia. "Vítame každú pozitívnu investíciu, ktorá by mohla zveľadiť náš región a zvýšiť jeho životnú úroveň. Pozitívne vnímam, že Amazon do Serede prináša okrem nových pracovných miest aj pokrokovú technológiu," povedal primátor Serede Martin Tomčányi.

Galéria

Galéria

Amazon vytvoril pracovné príležitosti pre profesionálov aj absolventov vysokých škôl. Prichádza do lokality, kde je aktuálna miera nezamestnanosti jedna z najnižších na Slovensku, v súčasnosti v spoločnosti prebieha náborový proces pre pracovníkov na vstupnej úrovni. Podľa PR manažérky centra Miroslavy Remenárovej sa náborová kampaň realizuje vo všetkých krajoch Slovenska. Okrem balíčka odmeňovania a výhod Amazon poskytuje pracovníkom príležitosti na kariérny rozvoj. "Naším cieľom je stať sa prvou voľbou medzi zamestnávateľmi na Slovensku,“ dodala Remenárová.

Už ste čítali?

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…