ÚSPECH NITRIANSKEJ UKF: Univerzita získala Národnú cenu za kvalitu 2017
TASR
TASR

ÚSPECH NITRIANSKEJ UKF: Univerzita získala Národnú cenu za kvalitu 2017

UKF sa prihlásila k hodnoteniu kvality podľa modelu, ktorý je typický pre verejný sektor. Súťaž o túto cenu je jednou z hlavných aktivít Národného programu kvality SR na roky 2017 až 2021.

Ilustračná fotografia. — Foto: TASR - Henrich Mišovič

Nitra 14. novembra (TASR) – Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa podarilo získať Národnú cenu za kvalitu 2017. Ocenenie, ktoré bude o niekoľko dní udeľovať Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR, sa univerzite podarilo získať v kategórii C, v ktorej sú hodnotené organizácie verejného sektora.

Súťaž o túto cenu je jednou z hlavných aktivít Národného programu kvality SR na roky 2017 až 2021. Jeho poslaním je podpora zlepšovania kvality nielen produktov, ale aj služieb v organizáciách vo verejnom i súkromnom sektore. „Do súťaže sa zapájajú tí, ktorí majú záujem posúdiť svoje systémy manažérstva kvality externými hodnotiteľmi,“ vysvetlila prorektorka UKF Marcela Verešová.

UKF sa prihlásila k hodnoteniu kvality podľa modelu, ktorý je typický pre verejný sektor. „Je to model K, pri ktorom sú kritériá nastavené tak, aby boli hodnotené porovnateľné organizácie verejného sektora. My nevieme dodnes, koľko inštitúcií a organizácií zo Slovenska sa v tomto ročníku do súťaže prihlásilo. Vieme výsledok a ten výsledok je ten, že naša univerzita sa stala víťazom v tomto ročníku v kategórii C, čiže v kategórii organizácií verejného sektora,“ povedala Verešová.

Podľa vedenia UKF svedčí víťazstvo v súťaži o výnimočnosti univerzity. „Tešíme sa z tohto úspechu. Pravdou je, že nie je štandardné, že organizácia, ktorá sa prihlási aj zvíťazí. Skôr je to nastavené na raste, progrese a zlepšovaní. Nám sa hneď pri prvom prístupe k externému hodnoteniu podarilo zvíťaziť. Tešíme sa z toho, je to pre nás nesmierne veľký záväzok,“ dodala Verešová.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z NITRIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…