Slovan Bratislava podľahol aj Metallurgu Magnitogorsk

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka — Foto: TASR/Martin Baumann

V poslednom zápase aktuálneho tripu sa zverenci trénera Eduarda Zankovca predstavia v stredu 18. októbra.

Magnitogorsk 16. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj v treťom stretnutí na ľade súpera v rámci štvorzápasového výjazdu v KHL, tentoraz nestačili na Metallurg Magnitogorsk. Domáci rozhodli o víťazstve 4:1 už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

V poslednom zápase aktuálneho tripu sa zverenci trénera Eduarda Zankovca predstavia v stredu 18. októbra od 17.00 h SELČ na ľade Lady Togliatti.

Metallurg Magnitogorsk - Slovan Bratislava 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Mozjakin (Pivcakin, Kosov), 13. Pivcakin (Mozjakin), 14. Grigorenko (Kazionov), 41. Pivcakin (Kovář) - 26. Genoway (Boychuk, Barker)

Rozhodovali: Odinš (Lot.), Soin – Zacharov, Sysujev (všetci Rus.)

Vylúčení: 5:9 na 2 min., navyše Viedenský 10 min. za nešportové správanie

presilovky: 3:0

oslabenia: 0:0,

6888 divákov.

ZOSTAVY

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (46.-47. Samsonov) – Birjukov, Pivcakin, Dronov, Schaus, Tereščenko, Chabarov, Bobriašov – Mozjakin, Ellison, Kosov – Šenfeld, Kovář, Osala – Kazionov, Kaletnik, Grigorenko – Timkin, Švyriov, Berestennikov – Platonov

Slovan Bratislava: Mazanec (13. Štěpánek) - Ebert, Després, Barker, Bačík, Voráček, Švarný, Kozák - Řepík, Viedenský, Kašpar - Genoway, Sádecký, Boychuk - Hrnka, Mikúš, Smoleňák - Skalický, Šťastný, Hlinka.

Favorit stretnutia bol od začiatku aktívnejší, ale Slovan s ním v úvode dokázal držať krok. V polovici tretiny Kašpar ponúkol gól Řepíkovi, tomu vo finálnej fáze preskočil puk hokejku. Onedlho však prišli dve vylúčenia na strane "belasých", ktoré domáci potrestali. Najskôr sa od modrej čiary presadil Mozjakin a po ňom využil početnú výhodu aj Pivcakin. Mazanec po tomto góle prenechal miesto Štěpánkovi, ale toho už po pár sekundách prekonal Grigorenko. Slovan sa potom snažil do konca tretiny znížiť, ale gólovú šancu si nedokázal vypracovať.

Ideálnu príležitosť dostali zverenci Eduarda Zankovca po minúte hry v druhom dejstve, keď mali možnosť presilovky piatich proti trom. Napriek tomu, že po celý čas zvierali súpera v útočnom pásme, nepodarilo sa im prekonať Košečkina. Slovanu chýbalo viac streľby a väčší dôraz. Gólu sa dočkali paradoxne po návrate oboch vylúčených hráčov na ľad, keď kombináciu štvrtého útoku zakončil Skalický. Tréner domácich si však vyžiadal potvrdenie gólu u videorozhodcu a ten ho napokon neuznal. Dôvodom bolo šesť hráčov Slovana na ľade v momente zásahu Skalického. O minútu neskôr však už arbiter uznal presilovkový gól Colbyho Genowaya. "Belasým" tento moment pomohol, nevzdávali sa a mali na dosah aj kontaktný gól. Potom však hrali opäť trikrát v oslabení, v tom druhom sa opäť dostal k slovu videorozhodca. Ten domácim neuznal gól na 4:1, pretože puk sa pred zásahom Osalu dotkol ochrannej siete.

V tretej tretine však už po 44 sekundách vrátil domácim trojgólové vedenie Pivcakin, keď sa opäť presadil v presilovke. Pri ďalšom z mnohopočetných oslabení Slovana v záverečnom dejstve nastrelil Mozjakin žrď Štěpánkovej bránky. V zostávajúcom čase si už domáci pohodlne postrážili svoj komfortný náskok.