NHL: Jaroš po debute v profilige: Je to skvelý pocit

Na archívnej snímke Christián Jaroš.
Na archívnej snímke Christián Jaroš. — Foto: TASR - Pavel Neubauer

Jaroš nastupoval s číslom 83 ako siedmy obranca. Na ľade strávil počas trinástich striedaní len 6 minút a 22 sekúnd, ale stihol rozdať tri bodyčeky a podľa zámorských médií podal solídny výkon.

Vancouver 11. októbra (TASR) - Slovenský obranca Christián Jaroš sa stal 85. Slovákom, ktorý nastúpil v zámorskej hokejovej NHL. Dvadsaťjedenročný hokejista si v noci na stredu obliekol dres Ottawy Senators a prispel svojmu tímu k víťazstvu 3:2 po nájazdoch v kanadskom derby na ľade Vancouveru Canucks. "Senátori" zaznamenali prvý triumf v sezóne.

Jaroš nastupoval s číslom 83 ako siedmy obranca. Na ľade strávil počas trinástich striedaní len 6 minút a 22 sekúnd, ale stihol rozdať tri bodyčeky a podľa zámorských médií podal solídny výkon. "Je to skvelý pocit. Som rád, že som sa dostal na ľad s týmito hráčmi. Bol som nervózny, ale po prvom striedaní to zo mňa opadlo," povedal Jaroš pre denník Ottawa Citizen.

Jaroš pôsobil v uplynulých sezónach vo Švédsku, s Luleou vyhral v ročníku 2014/15 Ligu majstrov, v minulej sezóne zaznamenal v jej drese 13 bodov (5+8) v 36 stretnutiach SHL. Ottawa ho draftovala pred dvomi rokmi v 5. kole z celkového 139. miesta. Bronzový medailista z juniorských MS 2015 v septembrovom kempe dostal šancu iba v jednom zápase, v ktorom urobil dobrý dojem, po ňom ale putoval na farmu do Belleville. Sezónu tak začal v nižšej zámorskej súťaži AHL, kde v úvodných dvoch stretnutiach získal jednu asistenciu.