Švajčiarsko naďalej stopercentné, rozhodne šláger s Portugalskom

Futbalisti Švajčiarska Steven Zuber oslavuje víťazstvo so svojím tímovým kolegom Fabianom Freiom (vľavo) a Remom Freulerom, 7. októbra 2017, Bazilej. — Foto: TASR/AP

Švajčiari zvíťazili v Bazileji v sobotnom predposlednom zápase nad Maďarmi presvedčivo 5:2.

Bazilej 8. októbra (TASR) - Utorňajší zápas kvalifikačnej B-skupiny v Lisabone rozhodne o priamom postupujúcom na budúcoročné majstrovstvá sveta do Ruska. Nastúpi v ňom druhé mužstvo tabuľky Portugalsko proti Švajčiarsku, ktoré je na čele skupiny s plným počtom bodov.

Švajčiari zvíťazili v Bazileji v sobotnom predposlednom zápase nad Maďarmi presvedčivo 5:2. "Chceli sme sa rozlúčiť s domácimi fanúšikmi víťazstvom. Sme hrdí a pripravení urobiť posledný krok v Portugalsku. Postúpiť priamo na svetový šampionát je veľká výzva," vyhlásil stredopoliar Granit Xhaka. "Bolo veľa situácií, ktoré sme teraz mohli vyriešiť lepšie, preto musíme duel zápas proti Portugalsku oveľa kvalitnejšie. Vedel som, že chcem urobiť proti Maďarsku nejaké zmeny a ukázalo sa, že som urobil dobre," dodal tréner Helvétov Vladimir Petkovič.

Dvoma gólmi prispel k víťazstvu Švajčiarov Steven Zuber. "Cítim úľavu, že som pomohol dvoma gólmi. Chcel som vrátiť dôveru trénerovi. Pracujem na sebe veľmi tvrdo," uviedol Zuber.

Nezaváhali ani Portugalčania, Andorru zdolali na jej štadióne 2:0. Čaro outsiderovej bránky odklial až v 63. minúte svojím pätnástym kvalifikačným gólom Cristiano Ronaldo, ktorého kouč favorita Fernando Santos šetril a poslal ho na ihrisko až v druhom polčase. Portugalčania zaostávajú za Švajčiarmi o tri body od prehry v úvodnom vzájomnom meraní síl. V utorňajšom šlágri musia zvíťaziť, ak chcú postúpiť priamo. Na záverečný turnaj posunie úradujúcich majstrov Európy akékoľvek víťazstvo, keďže pri rovnosti bodov majú lepšie skóre.