MS-kvalifikácia: Island v ústrety postupu, Chorvátov sklamala remíza

Island si výhodnú pozíciu vybojoval hladkým víťazstvom na pôde Turecka 3:0., 7. októbra 2017. — Foto: TASR/AP

Severania hostia v poslednom zápase v pondelok 9. októbra outsidera z Kosova, a ak zvíťazia, postúpia priamo do Ruska. Situáciu si, naopak, skomplikovalo Chorvátsko.

Záhreb 7. októbra (TASR) - V I-skupine európskej kvalifikácie majstrovstiev sveta 2018 majú pred záverečným kolom šancu na priamy postup do Ruska stále tri reprezentácie. V najvyrovnanejšej skupine si brúsia zuby Island, Chorvátsko aj Ukrajina.

V najlepšej pozícii je Island, ktorý má v tabuľke dvojbodový náskok pred dvojicou prenasledovateľov. Severania hostia v poslednom zápase v pondelok 9. októbra outsidera z Kosova, a ak zvíťazia, postúpia priamo do Ruska. Stačiť im môže dokonca len remíza, pokiaľ vzájomný duel Ukrajiny s Chorvátskom nebude mať víťaza. Chorváti postúpia z prvého miesta iba v prípade zaváhania Islandu a víťazstva na Ukrajine. Na druhé miesto im stačí nerozhodný výsledok. Ak chce Ukrajina pomýšľať minimálne na baráž, musí proti Chorvátom získať všetky tri body.

Island si výhodnú pozíciu vybojoval hladkým víťazstvom na pôde Turecka 3:0. "Nemali sme veľa práce v obrane. Bolo to pre nás nesmierne dôležité a veľké víťazstvo. Teraz máme všetko vo vlastných rukách. Musíme si udržať nervy na uzde a pripraviť sa na Kosovo rovnako dobre ako na Turkov," vyhlásil pre portál pressen.is kapitán tímu Ragnar Sigurdsson.

Situáciu si, naopak, skomplikovalo Chorvátsko. To doma v zápase proti Fínsku viedlo gólom Maria Mandžukiča z 57. minúty, ale z víťazstva sa netešilo. Hostia vyrovnali zásluhou Pyryho Soiriho v 90. minúte. "Pri všetkej úcte k Fínsku, nemali sme s takýmto súperom začať brániť vedenie. Mali sme byť po úvodnom góle aj naďalej aktívni. Namiesto toho sme sa stiahli, nerozumiem tomu, prečo sa tak stalo," povedal stredopoliar Luka Modrič.