Koloseum ponúkne verejnosti nové výhľady na Rím
TASR
TASR

Koloseum ponúkne verejnosti nové výhľady na Rím

Dve vrchné poschodia 52 metrov vysokého Kolosea ponúkajú nezaplatiteľné výhľady na samotný štadión, ale aj na neďaleké (námestie) Forum Romanum, pahorok Palatín a na zvyšok Ríma.

Na snímke z najvyššieho piateho poschodia Kolosea v Ríme v utorok 3. októbra 2017. Predstavitelia Talianska v utorok prezentovali novozrekonštruované štvrté a piate poschodie Kolosea, ktoré sa otvára pre verejnosť od 1. novembra - pre skupiny návštevníkov so sprievodcom. Súčasťou takýchto prehliadok bude aj spojná chodba, ktorá ešte nikdy nebola pre turistov otvorená. Dnes však dve vrchné poschodia 52 metrov vysokého Kolosea ponúkajú nezaplatiteľné výhľady na samotný štadión, ale aj na neďaleké (námestie) Forum Romanum, — Foto: TASR/AP

Rím 3. októbra (TASR) - Návštevníci rímskeho Kolosea si teraz môžu ešte viac užiť staroveký amfiteáter a pôsobivé výhľady na Rím, ktoré stavba ponúka.

Predstavitelia Talianska dnes prezentovali novozrekonštruované štvrté a piate poschodie Kolosea, ktoré sa otvára pre verejnosť od 1. novembra - pre skupiny návštevníkov so sprievodcom. Súčasťou takýchto prehliadok bude aj spojná chodba, ktorá ešte nikdy nebola pre turistov otvorená.

Aj taliansky minister kultúry Dario Francheschini dnes navštívil novosprístupnené poschodia, kde boli v časoch starovekého Ríma lacné miesta, keďže sa nachádzali najďalej od hier a zápasov gladiátorov či divých zvierat.

Dnes však dve vrchné poschodia 52 metrov vysokého Kolosea ponúkajú nezaplatiteľné výhľady na samotný štadión, ale aj na neďaleké (námestie) Forum Romanum, pahorok Palatín a na zvyšok Ríma.

Galéria

Galéria

Už ste čítali?

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…