Slovenské hádzanárky prehrali s Poľskom 20:29 a v skupine sú bez bodu

Kinga Grzybová z Poľska (vľavo) a Karin Bujnochová zo Slovenska v zápase 2. kola kvalifikácie ME žien v hádzanej medzi Slovenskom a Poľskom 1. októbra 2017 v Nitre. — Foto: TASR/Henrich Mišovič

S pribúdajúcimi minútami Slovenky strácali istotu najmä v ofenzíve, niekoľkokrát zakončovali z nepripravených pozícií a napokon utrpeli vysokú prehru.

Nitra 1. októbra (TASR) - Slovenské hádzanárky prehrali v druhom stretnutí kvalifikácie majstrovstiev Európy 2019 vo Francúzsku s Poľskom 20:29 a v 2. skupine sú zatiaľ po dvoch zápasoch bez bodu. V zápase sa s reprezentačnou kariérou rozlúčila jej dlhoročná opora, krídelníčka Lýdia Jakubisová. Zverenkyne trénera Dušana Poloza sa v kvalifikácii najbližšie predstavia 22. marca 2018 v Taliansku.

Slovenky vstúpili do zápasu výborne a vďaka presnej streľbe vyhrávali 3:1. Potom však Poľky spresnili obranu a darilo sa im aj v útoku. Onedlho už viedli rozdielom dvoch gólov, Slovenkám sa prestalo dariť v streľbe. Ich tri pokusy skončili na žrdi, hostky podržala aj Placzeková. V závere polčasu Poľky utiekli na rozdiel štyroch gólov a vyhrali ho 13:9.

Poľky vstúpili lepšie aj do druhého polčasu a zvýšili už na rozdiel šiestich gólov. Pozornou obranou a premenenými protiútokmi si držali v ďalšom priebehu zápasu svoj komfortný náskok. S pribúdajúcimi minútami Slovenky strácali istotu najmä v ofenzíve, niekoľkokrát zakončovali z nepripravených pozícií a napokon utrpeli vysokú prehru.