NHL: Detroit zvíťazil v príprave nad Bostonom 5:1

Na archívnej snímke uprostred Tomáš Tatar.
Na archívnej snímke uprostred Tomáš Tatar. — Foto: TASR/AP

Dvadsaťšesťročný krídelník prihral v 43. minúte na gól Čechovi Martinovi Frkovi, ktorý v presilovke spečatil konečný výsledok na 5:1.

New York 24. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou k víťazstvu Detroitu nad Bostonom v prípravnom stretnutí NHL. Dvadsaťšesťročný krídelník prihral v 43. minúte na gól Čechovi Martinovi Frkovi, ktorý v presilovke spečatil konečný výsledok na 5:1. Tatar zaznamenal už druhú asistenciu v príprave na novú sezónu.

Pre Red Wings to bolo prvé vystúpenie v novej hale Little Caesars Arena. Dosiaľ bola ich domovským stánkom Joe Louis Arena, v ktorej hrali domáce zápasy od roku 1979. V drese Bostonu absentovali kapitán Zdeno Chára i útočník Peter Cehlárik.

V príprave na nový profiligový ročník zasiahli v noci na nedeľu do hry aj ďalší traja Slováci. Toronto s obrancom Martinom Marinčinom vyhralo nad Buffalom 3:1, Chicago s Richardom Pánikom a Tomášom Jurčom podľahlo Columbusu 2:3.

Výsledky prípravných stretnutí NHL:

Minnesota - Colorado 2:1, Buffalo - Toronto 1:3, Detroit - Boston 5:1 (TATAR za domácich 0+1), New Jersey - New York Rangers 2:1, Ottawa - Montreal 5:1, Washington - Carolina 1:4, St. Louis - Dallas 0:4, Chicago - Columbus 2:3, Arizona - San Jose 4:5 pp a sn, Edmonton - Winnipeg 6:2