Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu. Po týždni prišiel taký úspech, že nestíhajú vyrábať
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu. Po týždni prišiel taký úspech, že nestíhajú vyrábať

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej slovenskej firmy si Slováci tak obľúbili, že musela zvýšiť výrobu a prijať ďalších zamestnancov.

Farmárske lupienky prenikli aj do Kauflandu. — Foto: Fromax

NITRA 23. septembra - Pochutnávať si na čipsoch, respektíve zemiakových lupienkoch u mnohých ľudí vyvoláva výčitky svedomia. Lenže lupienky môžu byť aj bez nebezpečných „éčok“, vyrobené tak, aby ste už viac žiadne výčitky nemuseli mať. O to sa snaží aj nitrianska rodinná firma Fromax, ktorá sa dala na výrobu poctivých zemiakových lupienkov a teraz zaznamenáva taký úspech, že musela zamestnať ďalších ľudí.

Suverénne najpredávanejšie

Ako nám prezradili z firmy, zemiaky si pestovali 20 rokov, až sa nakoniec pred tromi rokmi rozhodli vyrábať z nich zemiakové lupienky. „Snažíme sa vyrábať kvalitné zemiakové lupienky, na ktoré si pestujeme zemiaky sami z odrôd na to určených. Farmárske lupienky sú ohodnotené Značkou kvality SK Gold,“ objasnila nám z firmy Fromax Ľubomíra Sárazová.

Poctivé farmárske čipsy sa doteraz predávali hlavne v okolí ich výrobcu, no od júna tohto roka firma začala spolupracovať s Kauflandom. To pre ňu znamenalo podstatne vyšší záujem o zemiakové lupienky, čo si vyžiadalo znásobenie výroby. Farmárske lupienky sa totiž už po prvom týždni stali v prevádzke reťazca v Nitre suverénne najpredávanejšími. Vo firme preto museli novovzniknutú situáciu promptne riešiť. „Prijali sme ďalších zamestnancov a výroba sa nám zvýšila,“ objasnila Ľubomíra Sárazová s tým, že v budúcnosti plánujú prijať ešte ďalších zamestnancov.

Foto: Fromax

V pláne je postaviť novú výrobnú halu, ktorá by umožnila podstatne zvýšiť výrobu, ale aj posunúť sa do ďalších filiálok v rámci Kauflandu. Tento obchodný reťazec je totiž známy tým, že si zakladá na podpore slovenských, respektíve regionálnych výrobcov. Vďaka tomu sa darí poctivými produktami od regionálnych výrobcov zásobovať už 20 prevádzok a súčasne prebiehajú rokovania s ďalšími dodávateľmi.

Takáto spolupráca umožní malým alebo stredným producentom odbyt, poskytne možnosti na rozvoj, ale aj podporí zvýšenie zamestnanosti v regiónoch. Presne tak, ako sa to stalo pri firme Fromax, ktorá vďaka obrovskému dopytu po jej čipsoch musela zamestnať ďalších ľudí.

Okrem čipsov by však chcel Fromax do Kauflandu ponúknuť aj pražené tekvicové jadierka, takže ak všetko pôjde dobre, samotní zákazníci sa dostanú k ešte širšej ponuke kvalitných regionálnych výrobkov.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z NITRIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…