Hetrik Marcinka do siete Vítkovíc, darilo sa aj ďalším Slovákom

Na archívnej snímke Tomáš Marcinko (vľavo).
Na archívnej snímke Tomáš Marcinko (vľavo). — Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenský reprezentant Tomáš Marcinko strelil v aktuálnej sezóne už sedem gólov v štyroch stretnutiach.

Praha 15. septembra (TASR) - Hokejisti HC Oceláři Třinec zvíťazili v piatkovom 4. kole českej extraligy nad HC Vítkovice Ridera 3:2. Všetky tri góly domácich strelil slovenský reprezentant Tomáš Marcinko. V aktuálnej sezóne strelil už sedem gólov v štyroch stretnutiach.

Prvé dva zásahy z jeho hokejky prišli v prvej tretine, v druhej za hostí znižoval ďalší Slovák Radoslav Tybor. O tri minúty neskôr však Marcinko zavŕšil hetrik a tento gól sa napokon ukázal ako víťazný. V zápase sa predstavilo až sedem Slovákov, Marcinko a Vladimír Dravecký v drese Třinca, brankár Peter Hamerlík sedel na lavičke náhradníkov. Za hostí nastúpili okrem Tybora Ivan Baranka, Karol Sloboda, Peter Trška a Rastislav Dej.

Darilo sa aj Jánovi Lacovi, slovenský brankár pomohol k víťazstvu Chomutova 4:3 po predĺžení nad nováčikom z Jihlavy. Majster z Brna neinkasoval na ľade Zlína ani raz, pred Marekom Čiliakom tentokrát dostal v bránke prednosť Vejmělka. Celkovo nazbierali Slováci v 4. kole desať kanadských bodov v šiestich zápasoch.

Česko, extraliga - 4. kolo:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 8., 15. a 24. MARCINKO - 21. TYBOR, 31. Květoň

BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 10. Kotvan, 14. Kousal, 23. Orsava, 49. Lenc – 16. Wishart, 31. Cardwell

Aukro Berani Zlín – HC Kometa Brno 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 24. Mallet, 38. Erat, 39. Zohorna, 51. Vincour

Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava 4:3 pp (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 25. Mrázek (VALACH), 31. Tomica, 58. Růžička (tr.strieľanie), 65. Sklenář – 32. Žálčík, 52. Hubáček, 57. Seman

Mountfield Hradec Králové – HC Škoda Plzeň 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 30. Cibulskis, 40. KUKUMBERG, 44. Koukal (ZIGO), 64. Džerinš (ZIGO) – 7. Hollweg (PREISINGER), 33. a 56. Kubalík

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 21. Laš, 42. Holec (SKLADANÝ), 60. Burian