Hokej-TL: Žilina deklasovala Nitru, tesný triumf Zvolena nad Detvou

Na snímke vpravo hráč HC Košice Petr Kafka strieľa gól na 5:0, v bránke hostí Lukáš Gavalier, ktorý nastúpil do bránky za stavu 3:0 v zápase 3. kola Tipsport Ligy HC Košice - HK Poprad 15. septembra 2017 v Košiciach. — Foto: TASR - Milan Kapusta

Hokejová Tipsport liga pokračovala v piatok zápasmi tretieho kola.

Košice 15. septembra (TASR) - Košický tréner Milan Jančuška naznačil po prehre s Liptovským Mikulášom zmeny v zostave a tie priniesli želaný výsledok už v úvode. Už po 80. sekundách bol na konci spolupráce tretej formácie Ladislav Nagy a po jeho strele Corbeil prvýkrát kapituloval. Aktivita Košičanov neutíchala a naďalej sa hralo najmä pred popradským brankárom. V 4. minúte usmernil Boltunovu strelu opäť Nagy a domáci boli na koni - 2:0. Krátko na to mohli Popradčania korigovať, šancu dorážajúceho Heizera však výborným zákrokom v neľahkej pozícii zmaril Lundström. Popradčania sa dlho nevedeli dostať do tempa, rozbehnutí domáci im veľa nedovoľovali. V 10. minúte sa neujali nebezpečné pokusy Mlynarovič ani Štraucha a dvojgólový náskok domácim bez problémov vydržal do prvej prestávky.

Domáci hráči pokračovali v koncentrovanom výkone aj v druhej časti. V nej sa najskôr Boltunov útok snažil o ďalší gól, Nagyovu prihrávka do bránkoviska však bránený Boltun neusmeril za Corbeila. Obrana "kamzíkov" nechala v 23. minúte trestuhodne veľa priestoru obrancovi Kesselovi, ktorý sa pohodlne dostal až pred Corbeila a blafákom pridal tretí gól. Po tomto zásahu prenechal neistý popradský brankár miesto 23-ročnému debutantovi Lukášovi Gavalierovi. Tomu vydržalo čisté konto iba 6 minút. Košičanom vyšiel v 29. minúte rýchly protiútok dvoch proti jednému, v ktorom Hovorkovu prihrávku pohotovo využil Kafka - 4:0. Košičania napĺňali svoje predsezónne ambície baviť svojich priaznivcov a ďalší pekný hokejový moment v ich prospech priniesla 36. minúta. Jenčík s Vrábeľom udržali puk v útočnom pásme pri rozohrávke hostí, k puku sa dostal pred bránkou voľný Kafka a pohodlným blafákom zvýšil na 5:0.

Tempo hry v tretej tretine upadlo. Popradčania mali problém dostať sa na dostrel Lundströmovej bránky, domáci bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. Mohli ho aj navýšiť počas dvoch presiloviek, no čo sa nepodarilo im, vyšlo Popradu. V 55. minúte sa v presilovke dostala ku kombinácii prvá formácia a Štrauch strelou spomedzi kruhov upravil na 5:1. Konečnú podobu výsledku dal v 60. minúte Bogoslovskij, ktorý dorazil strelu obrancu Šterbáka.

HC Košice - HK Poprad 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

Góly:2. Nagy (Hričina, Boltun), 4. Nagy (Boltun Hričina), 23. Kessel (Klíma, Bača), 29. Kafka (Hovorka, Jenčík), 36. Kafka (Jenčík, Vrábeľ) - 55. Štrauch (Brejčák, Svitana), 60. Bogoslovskij (Lichanec, Šterbák).

Rozhodovali: Baluška, Kubuš - Výleta, Smrek, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3567 divákov.

Zostavy:

HC Košice: Lundström - Čížek, Matejka, Kessel, Bača, Dudáš, Šedivý, Michalčin, Koch - Kafka, Hovorka, Jenčík - Bicek, Pacan, Klíma - Hričina, Boltun, Nagy - Š. Petráš, Vrábeľ, Šoltéš

HK Poprad: Corbeil (23. Gavalier) - Brejčák, König, Jáchym, McDowell, Dinda, Zadražil, D. Šterbák, Ježek - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - R. Rapáč, Heizer, Vandas - Bogoslovskij, Lichanec, Abdul - Bondra, Matúš Paločko, Matej Paločko

Povedali po zápase:

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Urobili sme zmeny v zostave a tento impulz hráčom pomohol. Som spokojný s víťazstvom. Dobre sme korčuľovali, kombinovali a prišli aj krásne góly. Aktívny spôsob hry, ktorý sme produkovali, prináša aj chybičky. Chceme, aby ich bolo v budúcnosti čo najmenej. Hráči si schuti zahrali a vyhrali zaslúžene."

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: "Do zápasu sme vstúpili celkom aktívne, ale paradoxom je, že Košice nás vycvičili v efektivite. Rýchlo sme prehrávali 0:2 a Košiciam sa podarilo presne to, čo sme my chceli od našich hráčov. Domáci v druhej tretine zvýšili náskok po našich chybách a prečísleniach. Musíme sa z toho poučiť, pretože takéto systémové výpadky sa viac nesmú opakovať. Jediné pozitívum vidím v oslabeniach. Čiastočne som spokojný s treťou tretinou, ktorú sme vyhrali. Celkovo však dnes Košice mali navrch. My musíme pracovať na nedostatkoch, ktoré nám ukázal dnešný zápas."

HKM Zvolen - HC 07 Orin Detva 5:4

Zvolen 15. septembra (TASR) - V regionálnom derby si domáci užili spočiatku veľa gólových šancí, no využili z nich iba jednu. Detvania začali aktívne, Zvolenčania len čakali na protiútoky a v brejkoch neustále ohrozovali brankára Laroseho. Od 1. min. sa pri veľkých príležitostiach vystriedali Michal Chovan, Ďaloga i Obdržálek, v 9. min. v prečíslení blafák Coffmana vykryl Larose. V 12. min. po šanci Ščurka sa dostal rovnaký hráč opäť k puku, stihol aj nahrať pred bránku a Videlka otvoril skóre. Domáci odpovedali rýchlo, keď v 13. min. Obdržálek po nahrávke od Michala Chovana zblízka vyrovnal. Zbytočnými chybami si však neustále komplikovali život, v 16. min. dokonca v presilovke umožnili Detvanom nakorčuľovať si do prečíslenia a Gašpar pridal v oslabení ďalší gól hostí. Obe mužstvá túžili po premiérovom víťazstve a aj po presnejšej streľbe, ktorou by si zlepšili predchádzajúce žalostné skóre. V 25. min. Asuchak využil obrovskú chybu v defenzíve hostí, opäť vyrovnal, ďalší gól o minútu neskôr mohol pridať Obdržálek, potom Kytnár. Tretíkrát išli hostia do vedenia pri hre štyroch na štyroch v 27. min., keď po chybe Nováka v prečíslení Halás na dvakrát prekonal brankára Climieho. Ďalší gól mal na hokejke v 29. min. Gašpar pri samostatnom nájazde, v 31. min sa Ščurko chytal za hlavu po tom, čo zblízka trafil žŕdku, v 33. min. Halás zlyhal pri ďalšom samostatnom nájazde a Zvolenčania sa v chybách neustále utápali. Do tretice sa domáci tešili z vyrovnania v 37. min., po strele Coffmana dorazil puk do prázdnej bránky Michal Chovan, no ešte do prestávky hostia stihli opäť viesť. Presne 21 sekúnd pred sirénou v presilovke piatich na troch trafil sieť po tečovanej strele Gachulinec.

V tretej tretine Jurík v 48. min. už po štvrtý raz v zápase vo veľkej šanci skóre nevyrovnal, ani Obdržálek v presilovke, keď v 52. min. trafil len bočnú sieť. Až Matis si v 52. min. dravo nakorčuľoval pred bránku, Laroseho prekonal a dodal zápasu ďalšiu zápletku. V 58. min. nerozhodol v samostatnom nájazde hosťujúci Halás, no Kytnár sa 20 sekúnd pred koncom v brejku nemýlil a zabezpečil Zvolenu tri body.

HKM Zvolen - HC 07 Orin Detva 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)

Góly: 13. Obdržálek (Michal Chovan, Coffman), 25. Asuchak (Bokroš, Dziurzynski), 37. Michal Chovan (Coffman, Obdržálek), 52. Matis (Ross, Kytnár), 60. Kytnár (Török, Matis) - 12. Videlka (Ščurko), 16. Gašpar (Ščurko), 27. Halás, 40. Gachulinec (Videlka). Rozhodcovia Kalina, Lauff - M. Korba, Rojík, vylúčení 5:7, navyše Žilka (Detva) 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:1, v oslabení 0:1, 4080 divákov.

Zostavy:

HKM Zvolen: Climie - Hraško, Ross, Ťavoda, Wharton, Drgoň, Ivan, Novák, Bokroš - Obdržálek, Coffman, Michal Chovan - Kelemen, Kytnár, Matis - Asuchak, L. Jurík, Dziurzynski - Török, Síkela, Ďaloga

HC 07 Orin Detva: Larose - Gachulinec, Šimon, F. Fekiač, Sládok, Strukoff, Macejko, Fedosov - Videlka, Gašpar, Ščurko - Milý, Matúš Chovan, Žilka - M. Surový, Murček, Halás - Ondris, Srnka, Huňady

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Húževnatosťou, veľkou snahou a mobilizáciou v tretej tretine sa nám podarilo zápas otočiť. Je to kruté pre súpera, viem, ale taký býva šport, hlavne hokej. V tomto zápase nám chýbala ľahkosť, dynamickosť, viazla medzihra. Súpera sme nakoniec zlomili, pre nás je víťazstvo cennejšie o to viac, že sa zrodilo v závere, bolo to aj o morálnej sile, hlade po víťazstve po dvoch pokazených predchádzajúcich zápasoch."

Miroslav Chudý, tréner Detvy: "Mne sa ťažko hovorí, zápas sme mali jednoznačne vyhrať. Neustále sme viedli, súper doťahoval, chlieb sa lámal v druhej tretine, keď sme mali súperovi odskočiť o viac ako gól. V tretej tretine sme nepremenili samostatný nájazd, súper vyrovnal z ničoho a gól, ktorý sme inkasovali v samom konci, bol pre nás krutý. Máme len jeden bod z troch celkom dobrých zápasov, zaslúžili sme si viac."

Milan Kytnár, strelec rozhodujúceho gólu Zvolena: "Prežívame dvojnásobnú radosť, neustále sme doťahovali stav. O to viac si vážime, že sme prvý domáci zápas zvládli víťazne. Prvé dva zápasy nám nevyšli, hodili sme ich za hlavu, derby bolo pre nás veľmi dôležité. Oba fankluby boli vynikajúce, všetci sme ich cítili."

Rastislav Gašpar, strelec jedného gólu Detvy: "Smutný koniec pre nás, vždy chceme vyhrať, bojovať, nič nedarovať. Aj teraz sme odohrali dobré stretnutie, viedli sme, aj sme sami na bránku šli, to by sa nám stávať nemalo, aby sme prehrali gólom dvadsať sekúnd pred koncom. Musíme ísť ďalej, premieňať šance, šťastiu ísť oproti, makať na tréningoch. Bola pekná návšteva, ja mám rád takúto atmosféru, ako všetci z nás."

HK Dukla Trenčín - HC'05 Banská Bystrica 3:2 pp

Trenčín 15. septembra (TASR) - Dukla sa do vedenia mohla dostať veľmi ľahko. V 3. min. brankár Lukáš rozohral puk na Sojčíka a tomu nechýbalo veľa, aby puk dostal vo vlastnom oslabení do brány. Domáci boli v úvode aktívnejší a o tri minúty to bol opäť Sojčík, ktorý neprekonal gólmana baranov. Banská Bystrica mohla v 13. min. otvoriť skóre v presilovej hre. Bellušova strela spomedzi kruhov však našla iba pripraveného Valenta. Trenčania sa z úvodného gólu tešili v 14. min. Radivojevičov nahodený puk stečoval nešťastne obranca. Zmiatol Lukáša a puk skončil za bránkovou čiarou, čo potvrdil až videorozhodca. Hostia rýchlo zodvihli hlavy. Už o minútu Mihálikovu strelu šikovne tečoval Brittain a Valent bol bezmocný. V závere divácky atraktívnej dvadsaťminútovky ešte Bezúchov pokus prešiel tesne vedľa žŕdky.

Líder tabuľky v druhej tretine dohrával presilovú hru o dvoch hráčov a aj ju využil. Po rýchlej akcii sa po dorážke Vargovej strely gólovo presadil Ölvecký. Následne sa hra začala kúskovať a hokejový um šiel do úzadia. Hráči si vybíjali v osobných súbojoch, ale vážnejšia šarvátka nevznikla. Po polovici zápasu sa hráči vrátili k hre, no obrany fungovali pozorne a strážili akcie súpera. V 34. min. mohol vojakom zabezpečiť dvojgólové vedenie v oslabení Starosta. Presúvajúci sa Lukáš však dobre zasiahol. V závere druhej tretiny si domáci pýtali po faule na Cebáka trestné strieľanie, ale Faille dostal dvojminútový trest za hákovanie.

"Baranom" pred poslednou tretinou nezostalo nič iné, iba vrhnúť všetky sily do útoku. V 44. min. sa im vydarilo prečíslenie dvoch na jedného. Hohman zobral zodpovednosť na seba a strelou medzi brankárove nohy zdramatizoval zápas. Následné dve presilové hry v podaní Dukly veľa vzruchu pred Lukášom nepriniesli. Banskobystričania v závere základnej hracej doby prevzali iniciatívu a tlačili sa za víťazstvom. Pri presilovej hre mohli rozhodnúť. Na opačnej strane zvonila tyč za Lukášovým chrbtom. A keď rozhodnutie nepriniesol ani osamotený Bartánus v predbránkovom priestore, nasledovalo predĺženie. V ňom o extra bode pre Trenčín v presilovej hre rozhodol strelou po ľade kapitán Radivojevič.

HK Dukla Trenčín - HC'05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 15. Radivojevič (Ölvecký), 21. Ölvecký (Varga, Bezúch), 63. Radivojevič (Starosta) – 16. Brittain (Mihálik), 44. Hohmann. Rozhodovali: D. Konc, Mullner – Šefčík, Junek, vylúčení: 5:8, navyše: Dame-Malka 10 minút OT za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2680 divákov

Zostavy:

Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – T.Varga, Bulík, Hlinka – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – D.Hudec, J.Švec, Sojčík – Pardavý ml.

Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, A.Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, V.Mihálik, Andrisík, J.Brejčák – M.Lunter, Bubela, Bartánus – P.Lamper, Bortňák, Belluš – Hohmann, Faille, Brittain – Češík, Tamáši, Gabor

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Víťazstvo s baranmi teší. Toto všetko je zásluhou všetkých hráčov. Boli sme pripravení na všetko a zvládli sme to."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Prvé dve tretiny boli z našej strane slabé. Nekorčuľovali sme a robili sme chyby v rozohrávke. Potom sme urobili korekcie v zostave. Poslednú tretinu sme si začali vytvárať šance. Vyrovnali sme, no hrať poriadne dvadsať minút je veľmi málo proti kvalitnému súperovi ako je Trenčín. Máme čo zlepšovať a ideme na tom pracovať."

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 10:4

Žilina 15. septembra (TASR) - Žilinčania mali aj v druhom domácom zápase, ktorý sa hral bez divákov, dobrý vstup do stretnutia a už v 2. min. sa tešili z gólu. Blackwater fauloval za Tomekovou bránou Haranta a presilovku už po 11 sekundách využil kanadský bek Poulin, keď prestrelil Hartzella od modrej. Domáci sa dostali chvíľu po góle aj k ďalšej početnej výhode, ale tentoraz ju nevyužili a hra sa vyrovnala. V 8. min. vicemajster vyrovnal aj skóre, keď Štumpf medzi kruhmi potrestal nedôslednosť domácich bekov. Neprešli ani dve minúty a Nitrania už viedli. Konečný nastrelil na útočnej modrej puk do Lucianiho, ktorý s ním unikol až pred Tomeka a bekhendom ho prekonal. Žilinčania sa snažili vyrovnať hru, ale Hartzella chytal dobre a nedal sa prekonať ani pri vylúčení Rzavského, keď si poradil s tečovanými strelami domácich. Tí sa ešte v závere tretiny museli brániť presilovke Nitry, no skóre sa už v úvodnej dvadsaťminútovke nemenilo.

Vlci síce pokračujúcu presilovku hostí ubránili, ale sedem sekúnd po jej skončení sa v pravom kruhu dostal k puku Krištof a prekonal Tomeka po tretí raz. Odpoveď domácich prišla onedlho, Handlovský na ľavej strane potiahol puk do útočnej tretiny a puk poslal nad horné rameno Hartzella. V 25. min. vlci vyrovnali, keď Nitrania v oslabení síce držali puk až v útočnom pásme Žiliny, ale prišli oň a nájazd na Hartzella využil po prihrávke Kanaďana Martindalea jeho krajan Pitt. Vlkom sa o chvíľu podaril dokonalý obrat, keď pred bránou dôrazný Handlovský využil už tretiu presilovku Žilinčanov a tréner Nitry Kmeč si vzal oddychový čas. Ani to nezabralo, v 28. min. narazil Versteeg tvrdo na mantinel kapitána vlkov Konečného a putoval predčasne pod sprchy. Päťminútovú početnú výhodu Žilina využila na navýšenie náskoku, svoj druhý zásah od modrej pridal Poulin a vyhnal Hartzella z brány. Jeho náhradník Halo inkasoval už po necelých troch minútach, keď presilovkový gól Holoviča musel odobriť videorozhodca. Nitrania sa po piatich inkasovaných góloch na dlhší čas pozreli do tretiny k Tomekovi až v 36. min., kedy šiel na trestnú lavicu Handlovský, domáci gólman však všetky zložité situácie vyriešil a vlci tak po excelentnej tretine odchádzali do šatní s trojgólovým vedením.

Nitra napriek katastrofe v predošlej tretine začala záverečnú časť dobre, Šille našiel medzi kruhmi nepokrytého Koríma, ktorý bekhendom na konci 43. min. prekonal Tomeka. Odpoveď Žiliny však prišla už o 62 sekúnd, keď Švihálek dorazil za chrbát Hala vyrazenú strelu Húževku. V 51. min. sa domáci rútili v situácii dvaja na jedného na bránu Hala, Stupka naznačil prihrávku, ale potom trafil rovno medzi betóny nitrianskeho gólmana. Ani to nebolo všetko zo strany vlkov, Švihálek si v 55. min. medzi dvomi obrancami urobil kľučku, puk sa k nemu odrazil a český legionár ho poslal švihom za Hala. Vytúženú desiatku pridali domáci dokonca vo vlastnom oslabení. Najskôr nedokončil hetrik po nájazde Stupka, ale o pár sekúnd posunul puk Švihálkovi, a ten svojím tretím gólom v záverečnej tretine 36 sekúnd pred koncom zavŕšil gólový účet prvej výhry Žiliny v sezóne.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 10:4 (1:2, 5:1, 4:1)

Góly: 2. Poulin (Stupka), 23. Handlovský, 25. Pitt (Martindale), 27. Handlovský (Švihálek, Pitt), 29. Poulin (J. Jurík), 32. Holovič (Poulin, Stupka), 45. Švihálek (Húževka, J. Jurík), 51. Stupka (Holovič, Klimenta), 55. Švihálek, 60. Švihálek (Stupka) – 8. Štumpf (Šille), 9. Luciani, 21. Krištof (Rais), 43. Korím (Šille). Rozhodovali: Snášel, Lokšík – Krajčík, Stanzel, vylúčení: 5:5, navyše: Versteeg (Nitra) 5+DKZ napadnutie hlavy a krku, presilovky: 5:0, oslabenia: 1:0, striedania: 28. Žilina bez Konečného - 29. Halo za Hartzella

Zostavy:

Žilina: Tomek – P. Mikuš, Hatala, Poulin, Mich. Roman, Meliško, Harant, Mendrej – Handlovský, Martindale, Pitt – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Klimenta, Ondruš, Rogoň

Nitra: Hartzell (29. Halo) – Rais, Mezei, Ordzovenský, Kováčik, Hruška, Pupák, Versteeg, Korím – Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Luciani, Blackwater, Friedmann – H. Ručkay, Kutálek, Šiška – Štumpf, Šille, Rzavský

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Do zápasu sme vstupovali v ťažkom postavení, lebo sme prišli o body v dvoch zápasoch. S kvalitným súperom ako je Nitra a ešte aj bez divákov to bolo ťažké. Začiatok bol dobrý, potom sme však z 1:0 prehrávali 1:3. Pomohli nám presilovky, ktoré sme využili a začalo nám tam padať takmer všetko. Taký je však šport, niekedy to ide, inokedy nie. Chlapcom gratulujem a ďakujem, treba sa z víťazstva potešiť, ale čaká nás ešte veľa práce a musíme sa pripraviť už na ďalšie kolo."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Výsledok dnešného zápasu hovorí za všetko. Nedisciplinovanosťou a ľahkovážnosťou sme prehrali zahanbujúcim rozdielom. Je to neospravedlniteľné a veľká hanba dostať desať gólov. Zápas sme za stavu 3:1 mali dobre rozohraný, ale potom sme sa nechali vylučovať a ešte aj v oslabeniach sme chceli dávať góly. Tak to však nefunguje a začalo sa to na nás valiť. Už zápas so Zvolenom niečo naznačoval, vtedy nás podržal brankár a my sme využili šance. Dnes nás nepodržali ani brankári a dopadlo to hanbou. Je to veľká hanba pre náš klub inkasovať desať gólov."

HC Nové Zámky - MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:3

Nové Zámky 15. septembra (TASR) - Už v úvodnej minúte mohol otvoriť skóre domáci Špirko po presnej Schultzovej prihrávke z pravého krídla. O niekoľko okamihov však zahrmelo na druhej strane, keď sa presadil Branislav Rapáč. Odpovedať mohol Kovačevič, no ani z jeho pokusu, ani z následného závaru pred Košarišťanovou bránou nič nebolo. V úvodných ôsmich minútach stálo za zmienku ešte Tibenského bekhendové zakončenie, ktoré však nesmerovalo za brankárov chrbát. Krátko po začiatku druhej desaťminútovky úvodnej tretiny viedli Liptáci už o dva góly. Peknú akciu Krišku, Kuraliho a Rapáča na jeden dotyk zakončil posledný menovaný gólovou strelou spomedzi kruhov. Následne hrali Liptáci presilovú hru, v ktorej vyskúšal Kováča Spilar, no bez efektu. Rovnako neuspel ani Matúš Sukeľ s Langhammerom a Novozámčania sa tak ubránili. I v ďalších minútach bol však ich gólman Kováč v plnom vyťažení. Na druhej strane neuspel Cetkovský a tak sa prvá tretina skončila víťazstvom hostí.

Druhé dejstvo začalo rýchlym gólom Liptákov. Po Uramovej presnej prihrávky z pravého krídla poslal puk do domácej siete bez prípravy Pacalaj. Aj v ďalších minútach sa na hokejky Novozámčanov lepila nervozita, ich rozohrávke chýbala presnosť a nápaditosť. V polovici stretnutia dostali hostia pri Kovačevičovom vylúčení možnosť presilovej hry, domáceho Kováča sa im ani na viackrát pokoriť nepodarilo. Domácich fanúšikov mohol potešiť Varga, jeho strelu švihom z pravého kruhu však Košarišťan bezpečne vykryl. Rovnako si poradil i so Zbořilovým zakončením z prvej.

Do tretej tretiny vstúpili domáci vôľou vrátiť sa do zápasu, no Košarišťan Prapavessisov príklep pokryl, pri Novotného pokuse mu pomohla húština hráčov. V 44. minúte unikla dvojica Lantoši – Salija, prvý menovaný vzal zakončenie do vlastných rúk, no brankár Liptovského Mikulášu bol pozorný. O niekoľko sekúnd sa v dobrej pozícii ocitol Plášil, no ani na dvakrát nedokázal Košarišťana prekonať. Ten si následne poradil aj s Tibenského dobrou strelou. V záverečných desiatich minútach stretnutia mala oba celky po niekoľko šancí, no obaja gólmani si svoju svätyňu ustrážili. Nič na tom nezmenilo ani vylúčenie domáceho Dubinina či Spilarova šanca po Uramovej prihrávke a tak si hráči HC Nové Zámky pripísali druhú prehru v sezóne.

HC Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 2. Rapáč, 11. Rapáč (Kriška, Kurali), 21. Pacalaj (Uram, Spilar). Rozhodovali: Jonák, Goga, Tvrdoň, Gegáň, Holomek, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Zostavy:

Nové Zámky: Kováč - Kovačevič, Plášil, Prapavessis, Salija, Roupec, Deyl, Hain - Schultz, Špirko, Varga - Zbořil, Novotný, Cetkovský - Tibenský, Dubinin, Surovka - Fábry, Rehák, Dubec - Lantoši

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Tabaček, Pacalaj, Kurali, Suchý, Nádaždi, Mezovský, Devečka, M. Bača - Spilar, M. Sukeľ, Uram - B. Rapáč, Paukovček, Kriška - Števuliak, Langhammer, J. Sukeľ - A. Laco, Piatka, Kabáč

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "My sme do ligy vstúpili víťazstvom nad Zvolenom, kde nám to všetko padlo. Hrali sme dobre, to nás povzbudilo, no od vtedy sa viac-menej trápime. Či už v Detve, či včera, čo na nás zanechalo určité stopy v hernom sebavedomí. To bolo vidieť aj dnes. Nechcem hovoriť o výkone súpera, ktorý hral výborne, to naozaj áno, ale ide mi o nás. Musíme sa z toho vyhrabať, musíme zabojovať, dvihnúť hlavy a ísť ďalej."

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "V prvom rade chcem pochváliť chlapcov, od prvého až po brankára za vynikajúci a disciplinovaný výkon okorenený výhrou."