Sezóna hodov a vinobraní je v plnom prúde. Pozrite sa, čo všetko vás čaká tento víkend
Dobré noviny
Dobré noviny

Sezóna hodov a vinobraní je v plnom prúde. Pozrite sa, čo všetko vás čaká tento víkend

Tento víkend vás do ulíc vytiahnu podujatia ako Týžden dobrovoľnictva, Fitfest, Račianske vinobranie, Vajnorské hody, Krúžkovanie Ružinova 2017, Vegánske hody 2017, Modranské vinobranie 2017 a Beh Pezinkom.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Roman Hanc

BRATISLAVA 14. septembra - „Jeseň je obdobím vinobraní a hodov. Druhý septembrový víkend v bratislavskom regióne to len potvrdzuje,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Vinobranie aj šport

Na Hviezdoslavovom námestí a v Medickej záhrade v Bratislave sa bude tento víkend športovať vo veľkom štýle. Behanie, work out, zumba, salsa, hry pre najmenších, súťaže, prednášky od lekárov, známe osobnosti, tréneri, kozmetika, informácie o zdravom životnom štýle, vyšetrenie priamo na mieste, zdravotné poradenstvo. To všetko tam bude pre vás pripravené na podujatí Fitfest od piatka do nedele.

Zábava, noví ľudia, pohľad na svet, zoznámenie sa s témou dobrovoľníctva, ochutnávku dobrovoľníctva, zdieľanie skúsenosti s ostrieľanými dobrovoľníkmi. To všetko a ešte mnoho ďalšieho čaká na dobrovoľníkov, ktorí sa zúčastnia na Týždni dobrovoľníctva v bratislavskom regióne, ktorý odštartuje v sobotu 16. septembra Vtedy sa od 10.00 do 14.00 hod. v ružinovskom Parku Andreja Hlinku odprezentujú organizácie, združenia, školy, tanečné súbory, športové kluby, seniorské centrá a iné subjekty, ktoré po celý rok ponúkajú voľnočasové aktivity. Deti si tak jednoducho budú môcť vybrať a odskúšať voľnočasové aktivity.

V sobotu sa bude v bratislavských Vajnoroch hodovať. Na Vajnorských hodoch vás čaká kultúrny a sprievodný program od 15.00 hod. do polnoci.

Sezóna vinobraní už odštartovala, a tak si ju môžete vychutnať tento víkend v bratislavskej Rači. Ako to už pri dobrom vinobraní chodí, nebudú chýbať kapely, kolotoče pre deti, stánky s výborným jedlom, program pre deti, kopec dobrej nálady a zábavy.

Oslava práce miestnych vinárov a vinohradníkov - vinobranie vás neminie ani v Modre. Tu sa tradičné vinobranie zachovávajúce a predstavujúce aj prvky oberačkových slávností z prvej polovice 20. storočia bude konať od piatka do nedele. Pripravený je aj kultúrny program a sprievodné programy a divadielko pre malých aj veľkých návštevníkov.

Ak by ste sa chceli cez víkend zapojiť do športovej aktivity, mesto Pezinok pozýva na príjemný beh v sobotu o 11.00 hod. Podujatie začne štartom v Zámockom parku, beh pokračuje mestom až k vinohradom, ktorých jedinečná atmosféra spolu s vôňou zrejúceho hrozna bežcom vytvoria nezabudnuteľný zážitok a ukáže krásy mesta.

V nedeľu vás v Starej Tržnici v Bratislave od 14.00 do 18.00 hod. privíta vôňa už známych Vegánskych hodov. Tešiť sa môžete na celý deň plný vegánskych špecialít z domácej aj exotickej kuchyne, od ostrieľaných kuchárov zo známych reštaurácií ako aj od kuchárskych talentov či neziskoviek, pestrý celodenný program s domácimi a zahraničnými aktivistami, kuchárskymi show, infostánkami, skvelými Djs a nezameniteľnou atmosférou. Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…

Slovenka vyrába unikátny šperk ako jediná v celej Európe. Stavíme…

Slovenka Eva Vokounová sa venuje tvorbe jedinečných šperkov. V rámci…