Je rozhodnuté! Baba z ľadu zabojuje o Oscara
Dobré noviny
Dobré noviny

Je rozhodnuté! Baba z ľadu zabojuje o Oscara

Hlasovanie českej filmovej akadémie rozhodlo, že do súboja o sošku pre najlepší cudzojazyčný film ide tragikomédia v hlavnej úlohe so Zuzanou Kronerovou.

Na snímke herečka Zuzana Kronerová počas tlačovej konferencie po novinárskej projekcii filmu Baba z ľadu. — Foto: TASR/Jakub Kotian

PRAHA/BRATISLAVA 13. septembra - Česká filmová a televízna akadémia odporučila film Baba z ľadu na nomináciu na Oscara v kategórii najlepších cudzojazyčných filmov. Akademici vyberali z trinástich českých hraných filmov, dokumentárnych filmov a animácií, ktoré predložili producenti jednotlivých prác, informoval server idnes.cz.

Baba z ľadu režiséra Bohdana Slámu zvíťazila v tajnom hlasovaní, v ktorom sa rozhodovalo aj o filmoch Lichožrúti, Po strništi bos, Špina alebo druhej časti trilógie Gardening Desert, ktorá príde do kín na konci septembra.

Film poslaný na Oscarov popisuje vzťahy v rodine troch generácií. Opisuje stretnutie vdovy v podaní Zuzany Kronerovej s otužilcom, ktorého stvárnil Pavel Nový. Práve vďaka nemu vdova zmení svoj život. Film vznikol v česko-slovensko-francúzskej koprodukcii a získal cenu scenár na filmovom festivale Tribeca v New Yorku.

Už ste čítali?

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…