Divadlo v Banskej Bystrici bude deti učiť tvorivo písať a hrať divadlo
TASR
TASR

Divadlo v Banskej Bystrici bude deti učiť tvorivo písať a hrať divadlo

Kreatívnou formou hereckých etúd a zmyslových cvičení sa pripravujú na záverečnú prezentáciu, realizovanú spolu s členmi klubu tvorivého písania.

Ilustračná snímka — Foto: TASR/Erika Ďurčová

Banská Bystrica 13. septembra (TASR) - Kluby tvorivého písania a dramatickej tvorby pre deti a tínedžerov v Bábkovom divadle na Rázcestí (BDnR) v Banskej Bystrici, otvárajú opäť svoje brány. Zápis do kreatívnych klubov sa uskutoční pre tento rok vo štvrtok 14. septembra od 16.30 do 17.30 h v BDnR na Skuteckého ulici č. 14.

Záujmové kreatívne písanie je určené pre všetkých, ktorých zaujíma divadlo a divadelné hry. Klub z pozície profesionálnej dramatičky a všestrannej divadelníčky vedie lektorka Iveta Škripková. 

„Venujeme sa rozvíjaniu pozornosti, vnímania rôznych podnetov a vnemov okolo nás, pracujeme so symbolmi, obrazmi, číslami, hrou slov a nevypovedaným v povedanom," hovorí.

Účastníci dramatického klubu (DramaKlub) spoznávajú divadlo, zoznamujú sa sami so sebou, s javiskovým priestorom a tvorivo rozvíjajú svoje herecké danosti. Kreatívnou formou hereckých etúd a zmyslových cvičení sa pripravujú na záverečnú prezentáciu, realizovanú spolu s členmi klubu tvorivého písania. Klub vedie lektorka, dlhoročná herečka a bábkoherečka BDnR Mária Šamajová.

„V DramaKlube sa snažíme podnecovať svoje zmysly (aj nezmysly) a fantáziu, nechať sa inšpirovať partnerstvom a stretávaním sa a samozrejme, naučiť sa počúvať reč, ktorou sa nám divadelné umenie prihovára,“ priblížila prácu v klube.

Už ste čítali?

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…

Hrobár Ľubor: Vyťali stromy a z citorínov robia kolotočiarske…

Počas rokov práce zažil všeličo, od opitého farára, cez splašené…

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…