Futsalisti SR proti majstrom sveta a Európy, liga opäť s 10 účastníkmi
TASR
TASR

Futsalisti SR proti majstrom sveta a Európy, liga opäť s 10 účastníkmi

Slovenský futsal má pred sebou tri významné udalosti.

Ilustračná fotografia. — Foto: TASR

Bratislava 13. septembra (TASR) – Slovenský futsal má pred sebou tri významné udalosti. Štartuje najvyššia súťaž 1. Slovenská liga futsalu, reprezentácia SR odohrá prípravné stretnutia so Španielskom a Talianskom a reprezentácia SR do 17 rokov bude štartovať v kvalifikácii na OH mládeže v Buenos Aires.

1. Slovenská liga futsalu odštartuje I. kolom v nadchádzajúci piatok a sobotu 15. a 16. septembra. "Má opäť desať účastníkov. Nováčikmi sú FK Mimel Lučenec a FC Bíli Andeli futsal Trnava. Prihlášku do súťaže nepodal klub FTVŠ UK Bratislava, nevypadli, ale po dvanástich rokoch končia. Nemali sme však problém z druhej ligy doplniť desiatku účastníkov. Dvaja nováčikovia minimálne z marketingového hľadiska by mali byť pre súťaž prínosom, pretože v 2. SLF mávali domáce zápasy vypredané," informoval na stredajšej tlačovej konferencii prezident Slovenského futsalu Dušan Dobšovič.

Titul nebude obhajovať Slov-Matic FOFO Bratislava, ktorý prešiel do ŠK Slovan Bratislava. "Medzi kandidátov na titul patrí práve Slovan Bratislava, ktorý má stabilný káder, veľa reprezentantov Slovenska. Najväčším konkurentom by mala byť Pinerola Bratislava, aj keď sa hráčsky dosť oslabila. Výrazne sa posilnil nováčik z Lučenca, o titul možno zabojuje vlani tretia Žilina," dodal Dobšovič.

Po tom, ako pred necelým týždňom odohrali reprezentantky SR dve prípravné stretnutia s Ruskom, prídu na Slovensko majstri sveta a Európy, mužské reprezentačné výbery Španielska a Talianska. "Obe stretnutia berú tieto mužstvá ako prípravu na februárové majstrovstvá Európy, kam Slovensko nepostúpilo. Pre nás to bude úvod do nového kvalifikačného cyklu. Bonbónikom pre fanúšikov bude vzájomný zápas Španielsko – Taliansko," uviedol Dobšovič.

Olympijské hry mládeže v roku 2018 v Buenos Aires budú mať vo svojom programe po prvý raz aj futsal, ktorý nahradí futbal. Slovensko požiadalo UEFA o usporiadanie jednej zo štyroch kvalifikačných skupín a UEFA žiadosti vyhovela. Stretnutia sa uskutočnia v Prievidzi a slovenská reprezentácia hráčov do 17 rokov sa postupne stretne s Azerbajdžanom (1. novembra), Holanskom (2. novembra) a Ruskom (4. novembra).

Dôležité termíny:

Štart 1. Slovenskej ligy futsalu 2017/18

I. kolo, piatok 15. 9., 19.00: FK Mimel Lučenec – ŠK Makroteam Žilina, 19.30: ŠK Slovan Bratislava futsal – Futsal team Levice, 20.00: MIBA Banská Bystrica – MFK Ivekol Nové Zámky. Sobota 16. 9., 19.30: FC Bíli Andeli futsal Trnava – ŠK Pinerola Bratislava, 20.00: FK Dragons Podolie – Wild Boys '02 Bratislava.

Medzištátne stretnutia

pondelok 25. 9., 20.30 (Bratislava, Inter hala Pasienky): Slovensko – Španielsko

utorok 26. 9., 19.30 (Bratislava, Inter hala Pasienky): Španielsko – Taliansko

streda 27. 9., 19.00 (Trnava, Mestská športová hala): Slovensko – Taliansko.

Kvalifikácia na Olympijské hry mládeže 2018 v Buenos Aires

B skupina v Prievidzi

streda 1. novembra: Slovensko U17 – Azerbajdžan U-17

štvrtok 2. novembra: Slovensko U-17 – Holandsko U-17

sobota 4. novembra: Slovensko U-17 – Rusko U-17.

Už ste čítali?

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…

Slovenka vyrába unikátny šperk ako jediná v celej Európe. Stavíme…

Slovenka Eva Vokounová sa venuje tvorbe jedinečných šperkov. V rámci…