Manchester City rozdrvil oslabený Liverpool 5:0

Gabriel Jesus (vľavo) z Manchester City strieľa gól v zápase 5. kola anglickej Premier League Manchester City - Liverpool 9. septembra 2017 v Manchestri. — Foto: TASR/AP

Manchester dokázal v ďalšom priebehu zápasu početnú výhodu premeniť na strelenie štyroch gólov.

Londýn 9. septembra (TASR) - V úvodnom zápase 4. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Manchester City nad Liverpoolom vysoko 5:0.

"Citizens" sa ujali vedenia v 24. minúte, keď kolmicu Kevina de Bruyneho s prehľadom zužitkoval Sergio Agüero. V 37. min videl červenú kartu Sadio Mane po nebezpečnom zákroku na brankára domácich Edersona, ktorého musel vystriedať Claudio Bravo.

Manchester dokázal v ďalšom priebehu zápasu početnú výhodu premeniť na strelenie štyroch gólov. Ešte pred prestávkou zvýšil na 2:0 Gabriel Jesus a ten istý hráč v 53. min upravil na 3:0. V 77. min sa strelecky presadil striedajúci Leroy Sane, ktorý v nadstavenom čase aj uzavrel strelecký účet zápasu.

sumár:

Manchester City - Liverpool 5:0 (2:0)

Góly: 24. Agüero, 45.+6 a 53. Gabriel Jesus, 77. a 90.+1 Sane, ČK: 37. Mane (Liverpool), 54.172 divákov.