Do elitnej šestnástky na US Open postúpila Šafářová i Plíšková

Česká tenistka Karolína Plíšková reaguje po bodovom zisku v zápase proti  Američanke Nicole Gibbsovej v 2. kole dvojhry grandslamového tenisového turnaja US Open v New Yorku 31. augusta 2017
Česká tenistka Karolína Plíšková reaguje po bodovom zisku v zápase proti Američanke Nicole Gibbsovej v 2. kole dvojhry grandslamového tenisového turnaja US Open v New Yorku 31. augusta 2017 — Foto: TASR/AP

Plíšková priznala, že pri mečbale mala šťastie

New York 2. septembra (TASR) - Česká tenistka Lucie Šafářová sa suverénnym spôsobom prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V 3. kole si poradila s Japonkou Kurumi Narovou 6:3, 6:2. Medzi elitnú šestnástku postúpila aj svetová i turnajová jednotka Karolína Plíšková. Šafářovej krajanka však v druhom sete duelu s Číňankou Šuaj Čang čelila mečbalu. Vlaňajšia finalistka ho za stavu 3:6, 4:5 odvrátila, druhý set vyhrala 7:5 a tretí 6:4.

Plíšková priznala, že pri mečbale mala šťastie. "Bolo to hop alebo trop. Zariskovala som, dala som prudký úder do rohu dvorca a Šuaj Čang už nedokázala loptičku vrátiť na druhú stranu kurtu. V treťom sete som napriek bolestiam ruky dokázala vystupňovať svoj výkon. Súperka hrala veľmi dobre, kvalitne servovala. Dúfam, že toto víťazstvo ma povzbudí. Aj vlani som na US Open odvrátila mečbal a potom postúpila až do finále," povedala Plíšková pre Eurosport v rozhovore s bývalým švédskym tenistom Matsom Wilanderom.