Letisko v Bratislave vybavilo v júli tohto roka 304.388 cestujúcich
TASR
TASR

Letisko v Bratislave vybavilo v júli tohto roka 304.388 cestujúcich

Podľa hovorkyne letiska Veroniky Ševčíkovej je to najväčší počet vybavených cestujúcich v priebehu jedného mesiaca za celú 66-ročnú históriu letiska v hlavnom meste.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Bratislava 9. augusta (TASR) - Bránami bratislavského letiska Milana R. Štefánika prešlo v júli tohto roka na prílete a odlete spolu 304.388 cestujúcich. Podľa hovorkyne letiska Veroniky Ševčíkovej je to najväčší počet vybavených cestujúcich v priebehu jedného mesiaca za celú 66-ročnú históriu letiska v hlavnom meste.

"Tristotisícovú hranicu letisko prekročilo historicky doteraz len raz – v júli 2008, keď vybavilo 304.146 pasažierov. Tá bola teraz prekonaná o vyše dve stovky cestujúcich," vyčíslila Ševčíková.

Podľa generálneho riaditeľa letiska Jozefa Pojedinca sa o nárast cestujúcich v júli pričinili pravidelné linky a takisto aj nepravidelná dovolenková charterová doprava, ktorá zaznamenala o 21 % väčší počet letov ako vlani a zároveň aj takmer úplná obsadenosť kapacít týchto lietadiel.

"Spolu 304.388 vybavených pasažierov zároveň predstavuje nárast o 18 % v porovnaní s júlom 2016, keď prešlo letiskom na prílete a odlete 257.801 osôb," doplnil Pojedinec. Prevádzka na letisku v slovenskom hlavnom meste sa podľa jeho slov začala datovať v roku 1951, pričom 300.000 pasažierov vybavilo napríklad ešte v roku 1997 letisko za celý rok. "Teraz sme takéto číslo dosiahli za jediný mesiac," konštatoval.

Od začiatku roka 2017 letisko vybavilo spolu 1,04 milióna pasažierov, čo je o 7 % viac ako za prvých sedem mesiacov roka 2016. "Z hľadiska počtu vybavených pasažierov patrili medzi top päť najobľúbenejších destinácií lety do miest Londýn-Stansted, Dublin, Miláno-Bergamo, Moskva-Vnukovo a Antalya," vymenovala Ševčíková.

Čo sa týka ešte júla 2017, v tomto mesiaci sa na letisku uskutočnilo 3180 letov, čo bolo o 7 % viac pohybov lietadiel ako vlani v júli. Zároveň bolo vybavených 2109 ton carga, teda o 8 % viac leteckého nákladu ako v júli 2016.

Už ste čítali?

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…