Diamantová liga: Ryan Crouser vyhral výkonom 22,47 m
TASR
TASR

Diamantová liga: Ryan Crouser vyhral výkonom 22,47 m

Dvadsaťštyriročný Američan zaostal iba o 18 cm za svojím najlepším výkonom roka.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Rabat 17. júla (TASR) - Olympijský víťaz vo vrhu guľou Ryan Crouser ukázal aj na mítingu Diamantovej ligy v marockom Rabate skvelú formu, keď vyhral výkonom 22,47 m. Dvadsaťštyriročný Američan zaostal iba o 18 cm za svojím najlepším výkonom roka, aj to mu však stačilo na presvedčivé zdolanie druhého Jamajčana O'Dayne Richardsa (21,96).

Trojskok žien vyhrala Kolumbijčanka Caterine Ibarguenová výkonom 14,51 m pred Jamajčankou Kimberly Williamsovou, ktorá skočila o 20 cm menej.

Výsledky:

muži:

200 m: 1. Andre De Grasse (Kan.) 20,03 s, 2. Ameer Webb (USA) 20,18, 3. Zharnel Hughes (V.Brit.) 20,22, 4. Fred Kerley (USA) 20,27, 5. Clarence Munyai (JAR) 20,31

celkové poradie (po 5 zo 7): 1. Webb 31 b, 2. De Grasse 16, 3. Kerley 12, 4. Churandy Martina (Hol.) a Rasheed Dwyer (Jam.) 11

800 m: 1. Nijel Amos (Botswana) 1:43,91 min, 2. Kipyegon Bett (Keňa) 1:44,28, 3. Donavan Brazier (USA) 1:44,62, 4. Brandon McBride (Kan.) 1:45,01, 5. Ferguson Cheruiyot Rotich (Keňa) 1:45,26

celkové poradie (po 5 z 7): 1. Bett 29 b, 2. Amos 24, 3. Brazier 19, 4. Cheruiyot Rotich 16, 5. Robert Biwott (Keňa) 14

3000 m prek.: 1. Soufiane El Bakkali (Mar.) 8:05,12 min, 2. Jairus Kipchoge Birech (Keňa) 8:10,91, 3. Amos Kirui (Keňa) 8:12,18, 4. Abraham Kibiwott (Keňa) 8:16,25, 5. Andrew Bayer (USA) 8:16,73

celkové poradie (3 z 5): 1. El Bakkali 23 b, 2. Kipchoge Birech 13, 3. Kirui a Yemane Haileselassie (Eritrea) obaja 11, 5. Conseslus Kipruto (Keňa) 8

guľa: 1. Ryan Crouser (USA) 22,47 m, 2. O'Dayne Richards (Jam.) 21,96, 3. Ryan Whiting (USA) 21,26, 4. Konrad Bukowiecki (Poľ.) 21,12, 5. Darrell Hill (USA) 21,12.

diaľka: 1. Rushwal Samaai (JAR) 8,35 m, 2. Jarrion Lawson (USA) 8,33, 3. Jahja Berrabah (Mar.) 8,14, 4. Fabrice Lapierre (Aus.) 7,99, 5. Godfrey Khotso Mokoena (JAR) 7,94

celkové poradie (3 z 5): 1. Samaai 19 b, 2. Luvo Manyonga (JAR) 16, 3. Lasa 9, 4. Mokoena 8, 5. Sing-lung Kao (Čína) 7

celkové poradie v guli (po 3 z 5 súťaží): 1. Ryan Crouser (USA) 24 b., 2. Tom Walsh (N. Zél.) 14, 3. Konrad Bukowiecki (Poľ.) 10.

výška: 1. Andrej Porzenko (Ukr.) 2,29 m, 2. Robert Grabarz (V.Brit.), Tihomir Ivanov (Bulh.) a Gianmarco Tamberi (Tal.) všetci 2,27, 5. Mateusz Przybylko (Nem.) 2,27

celkové poradie (5 zo 7): 1. Mutas Essa Barschim (Katar) 32 b, 2. Grabarz 21, 3. Porzenko 19, 4. Bohdan Bondarenko (Ukr.) 14, 5. Donald Thomas (Bahamy) 12

žrď: 1. Pawel Wojciechowski (Poľ.) 5,85 m, 2. Raphael Holzdeppe (Nem.) 5,70, 3. Piotr Lisek (Poľ.) 5,70, 4. Shawn Barber (Kan.) 5,60, 5. Jan Kudlička (ČR) 5,60

celkové poradie (5 zo 7): 1. Sam Kendricks (USA) 32 b, 2. Renaud Lavillenie (Fr.) 27, 3. Barber 22, 4. Wojciechowski 21, 5. Lisek 15

ženy:

100 m: 1. Elaine Thompsonová (Jam.) 10,87 s, 2. Marie-Josee Ta Louová (P.Slonoviny) 10,90, 3. Michelle-Lee Ahyeová (Trinidad a Tobago) 11,02, 4. Blessing Okagbare-Ighoteguonorová (Nigéria) 11,03, 5. Kelly-Ann Baptisteová (Trinidad a Tobago) 11,04

celkové poradie (5 zo 7): 1. Thompsonová 32 b, 2. Ta Louová 27, 3. Ahyeová 21, 4. Okagbare-Ighoteguonorová 17, 5. Dafne Schippersová (Hol.) 15

400 m: 1. Shaunae Millerová-Uibová (Bahamy) 49,80 s, 2. Natasha Hastingsová (USA) 50,86, 3. Quanera Hayesová (USA) 51,08, 4. Novlene Williamsová-Millsová (Jam.) 51,18, 5. Shericka Jacksonová (Jam.) 51,20

celkové poradie (5 zo 7): 1. Williamsová-Millsová 30 b, 2. Hastingsová 25, 3. Courtney Okolová (USA) 17, 4. Olga Semljaková (Ukr.) a Millerová-Uibová po 16

1500 m: 1. Angelika Cichocká (Poľ) 4:01,93 min, 2. Rababe Arafiová (Mar.) 4:02,19, 3. Brenda Martinezová (USA) 4:02,75, 4. Laura Weightmanová (V.Brit.) 4:03,07, 5. Malika Akkaouiová (Mar.) 4:03,36

celkové poradie (5 zo 7): 1. Cichocká 24 b, 2. Arafiová, Sifan Hassanová (Hol.) a Winny Chebetová (Keňa) po 16, 5. Faith Chepngetich Kipyegonová (Keňa) 15

400 m prek.: 1. Zuzana Hejnová (ČR) 54,22 s, 2. Janieve Russellová (Jam.) 54,36, 3. Eilidh Doylová (V.Brit.) 54,92, 4. Ristananna Traceyová (Jam.) 55,18, 5. Léa Sprungerová (Švaj.) 55,22

celkové poradie (po 3 z 5): 1. Hejnová 17 b, 2. Ashley Spencerová (USA) 16, 3. Sprungerová a Doylová po 12, 5. Sara Petersen (Dán.) 11

3000 m prek.: 1. Gesa Felicitas Krausová (Nem.) 9:18,87 min, 2. Norah Jerutová (Keňa) 9:20,51, 3. Roseline Chepngetichová (Keňa) 9:20,69, 4. Fadwa Sidi Madanová (Mar.) 9:23,99, 5. Purity Kiruiová (Keňa) 9:25,55

celkové poradie (po 4 z 5): 1. Hyvin Kiyengová (Keňa), Beatrice Chepkoechová (Keňa) a Jerutová po 15, 4. Ruth Jebetová (Bahrain) 11 a Celliphine Chepteek Chespolová (Keňa) po 11

trojskok: 1. Caterine Ibarguenová (Kol.) 14,51 m, 2. Kimberly Williamsová (Jam.) 14,31, 3. Paraskevi Papachristou (Gr.) 14,21, 4. Oľga Rypakovová (Kaz.) 14,20, 5. Gabriela Petrovová (Bul.) 14,11.

Celkové poradie v trojskoku (po 2 z 5 súťaží): 1. Caterine Ibarguenová (Kol.) 15 b., 2. Oľga Rypakovová (Kaz.) 11, Kimberly Williamsová (Jam.) 11

oštep: 1. Barbora Špotáková (ČR) 63,73 m, 2. Martina Ratejová (Slovin.) 62,46, 3. Taciana Chaladovičová (Bielorus.) 62,38, 4. Elizabeth Gleadleová (Kan.) 60,43, 5. Kara Wingerová (USA) 59,94

celkové poradie (4 z 5): 1. Špotáková 28 b, 2. Sara Kolaková (Chor.) 21, 3. Chaladovičová 18, 4. Kathryn Mitchellová (Aus.) a Ratejová 13

Už ste čítali?

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…