Oslávili zlatú svadbu: K dlhotrvajúcemu manželstvu im vraj pomohli 4 jednoduché slová
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Oslávili zlatú svadbu: K dlhotrvajúcemu manželstvu im vraj pomohli 4 jednoduché slová

Celý život sa muž držal rady svojho svokra. Keď vnučke prezradil tajomstvo svojho šťastného manželstva, ostala dojatá.

Ilustračné foto — Foto: Pexels

BERLÍN 14. júla - Na to, aby manželstvo dvom ľuďom vydržalo po celý život, potrebujú veľa tolerancie, lásky aj porozumenia. Nie je to však nič nemožné. Podarilo sa to dosiahnuť aj istému nemeckému páru, ktorý v mestečku neďaleko Berlína oslávil svoju zlatú svadbu. Pri tejto príležitosti sa stretla celá rodina a starých rodičov sa vypytovali, aký je ich recept na šťastné a dlhotrvajúce manželstvo. Odpoveď starého pána ich v momente dojala a jeho vnučka sa ju rozhodla uverejniť aj na svojom blogu.

Vzácna rada od svokra

Deduško sa zahľadel do diaľky a začal spomínať na ich spoločné začiatky. Keďže bol chudobný, od mladosti tvrdo pracoval, aby si zarobil na živobytie, a na chodenie za dievčatami nemal čas. Všetko sa to zmenilo až vtedy, keď stretol Emily, svoju dnešnú manželku. "Emily bola jediným dievčaťom, ktoré som kedy miloval. Bola okúzľujúca a nesmierna milá a než som sa nazdal, požiadal som ju o ruku," prezradil s lišiackym úsmevom na perách. Najvzácnejšiu radu na šťastné manželstvo však dostal od jej otca.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: Pexels

Nápis, ktorý hovoril za všetko

V deň svadby dal nevestin otec ženíchovi malý balíček so slovami: "Toto je to, čo potrebuješ ku šťastnému manželstvu." Keď ho otvoril, našiel v ňom hodinky, na ktorých bol vyrytý jednoduchý nápis. Odvtedy sa naň pozrel zakaždým, keď chcel zistiť, koľko je hodín a slová jeho svokra mu denne pripomínali tajomstvo šťastného manželstva. Počas oslavy ich vytiahol z vrecka a ukázal rodine hodinky s ošúchaným nápisom.

Otec, ktorému ležalo na srdci šťastie jeho dcéry, na ne dal vygravírovať: "Povedz Emily niečo pekné." Celý život sa toho jej manžel držal, vďaka čomu ich láska neprestajne kvitla a jeden pre druhého boli vzácni.

Už ste čítali?

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…

Zomrel sovietsky hrdina, ktorý zachránil svet pred jadrovou…

Svet vzdáva hold hrdinovi, o ktorom dlhé roky nikto nevedel. Vďaka jeho rozhodnutiu…

Slovák dokáže vyrobiť topánky, ktoré vydržia celý život. V obchodoch…

Obchody sú síce plné najrôznejších topánok…