Starosta dal vyťať obľúbený 30-ročný strom. Po vynaliezavej odplate jeho majiteľa to bude ľutovať ešte dlho!
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Starosta dal vyťať obľúbený 30-ročný strom. Po vynaliezavej odplate jeho majiteľa to bude ľutovať ešte dlho!

Keď mestská rada rozhodla, že jeho strom musia vyťať, nenechal to len tak a vymyslel odplatu, na ktorú sa rozhodne tak skoro nezabudne!

Ilustračné foto — Foto: Pixabay

REDONDO BEACH 19. júna - Kalifornčan mal blízko svojho domu vysadený strom, ktorý mu celkom prirástol k srdcu. Pomenoval ho Clyde a staral sa oň s láskou, ako keby bol jeho dieťaťom a vnímal ho ako dobrého priateľa. Starostovi však veľký strom prekážal a rozhodol sa ho dať vyťať. Dokonca chcel, aby muž za výrub mestu zaplatil. Situácia sa najskôr zdala byť bezútešnou, konečnú bitku však vyhral on. Vymyslel spôsob, ako jeho obľúbený strom pomstiť a jeho nápad zožal medzi ľuďmi na internete veľký úspech!

Pustil sa do sadenia

Muž, ako odborník na stromy a starostlivosť o ne, vymyslel nečakanú odplatu. Dva roky a sedem mesiacov tajne sadil v mestských parkoch, na námestí a v ďalších častiach mesta stromy, až sa mu podarilo vysadiť dokopy 127 sekvojí, informoval portál RT. Jeden strom dokonca zasadil priamo pred radnicu. Starostovi potom napísal list, ktorý zverejnil aj na sociálnej sieti Reddit. "Milujem stromy. Myslím si, že patria k najkrajším, najmajestátnejším a najstarším živým bytostiam na našej planéte," opísal stromy vo svojom vyjadrení.

Muž sa rozhodol vysadiť desiatky mohutných sekvojí, aby
Muž sa rozhodol vysadiť desiatky mohutných sekvojí, aby "pomstil" svoj obľúbený strom, ktorý dal starosta vyťať. Foto: Pixabay

Dokonalý plán

Sekvoja v preklade znamená "veľký strom", čo tieto gigantické stromy absolútne vystihuje. Niektoré dorastajú do výšky 30 metrov, iné sa na svet pozerajú aj zo 100-metrovej výšky. Teraz bude týchto stromov plné mesto. Na odplate si teda nadšenec prírody dal poriadne záležať a jediný strom nahradil viac ako stovkou ďalších stromov obrovských rozmerov, ktoré môžu žiť aj dlhšie ako 2500 rokov, píše portál Bored Panda. Zbaviť sa ich by pritom pre mesto rozhodne nebolo lacnou záležitosťou, takže zatiaľ verí, že mesto zaplnil množstvom stromov, ktoré budú starostovi neustále pripomínať jeho dávny čin a ostatným môžu spríjemňovať bývanie v meste plnom zelene.

Už ste čítali?

Slováci dali zbohom práci a už pol roka len cestujú po svete.…

Opustili rodné Slovensko, obuli si túlavé topánky a vrhli…

Na Novom Zélande zrejme našli stratený div sveta

Celé to znie ako príbeh z dobrodružného románu, no toto sa skutočne…

Prešovskí študenti vytvorili repelent proti kliešťom, ktorý…

Na klasické repelenty si už kliešte zvykli, toto však nemôžu ani…

Moslimom došla trpezlivosť: Teroristom posielajú doteraz najsilneší…

Moslimovia už sa viac nedokázali nečinne prizerať na to, čo robia teroristi vo svete.…