Bratislavskí taxikári majú medzi ľuďmi zlé meno: Po TOMTO sa na nich budete pozerať úplne inak!
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Bratislavskí taxikári majú medzi ľuďmi zlé meno: Po TOMTO sa na nich budete pozerať úplne inak!

Na adresu taxikárov sa často znesú mnohé nelichotivé slová, netreba ich však hádzať všetkých do jedného vreca. Pozrite sa, čím dokázali, že aj medzi nimi sú dobrí ľudia.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Jozef Ďurník

BRATISLAVA 19. júna - Bratislavskí taxikári vo všeobecnosti nemajú príliš dobrú povesť, a to najmä vďaka niektorým jedincom z ich radov, s ktorými ľudia nemali príliš dobré skúsenosti. Nie všetci sú však takí a chceli dokázať, že majú dobré srdce, čo preukázali krásnym činom.

Taxikári prekvapili ľudí v Bratislave

Ľudia si o nich často myslia len to najhoršie, o mnohých však neprávom, čo ich trápilo. Občianske združenie koncesovaných taxikárov sa teda ľuďom rozhodlo ukázať, že nie sú takými, za akých ich majú, informovali na svojej facebookovej stránke. Ako? Rozhodli sa pomôcť Krízovému centrum Repuls v Petržalke, ktoré poskytuje podporu ľuďom v krízovej životnej situácii. Taxikári si uvedomili, že nie každé dieťa má to šťastie vyrastať v úplnej a fungujúcej rodine, nemá dostatok oblečenia, nedostáva hračky či sladkosti.

Deti a ich rodičov taxikári prekvapili darčekmi.
Deti a ich rodičov taxikári prekvapili darčekmi. Foto: Facebook

Pomoc tým, ktorí to potrebujú

Zorganizovali zbierku pre deti a rodičov z tohto krízového centra, ktorým chceli pomôcť práve tými najzákladnejšími vecami, ktoré potrebujú, a rozhodne pre nich nie sú samozrejmosťou. Podarilo sa im vyzbierať peniaze na nákup potravín, získať dvojkočík pre mamičku s dvojičkami a veľa ďalších užitočných vecí. Nakoniec sadli do áut a všetko im priniesli.

Keď prišli, mamičky s deťmi boli prekvapené, prečo sa pri centre zrazu zišlo toľko taxíkov a taxikári im nosili dnu vrecia s oblečením. "Prišli sme za nimi s plnými rukami hračiek a sladkostí. Tak neskutočnú radosť v ich očiach a tie úprimné úsmevy vám nedokážem ani opísať. Niektoré deti si hneď našli rôzne hračky, loptičky, kriedu a každé si prišlo po sladkosti. Niektorí kolegovia sa hneď chytili a hrali sa s deťmi, rozdávali im sladkosti alebo len tak stáli a pozerali sa na to, akú radosť im tým dokázali urobiť a potešiť ich," vyjadrila sa jedna členka občianskeho združenia.

Galéria

Galéria

Mamičky boli dojaté a slovo ďakujem sa taxikárom v ten deň dostalo do uší azda tisíckrát. A srdcia im zaplavila radosť, že mohli pomôcť ľuďom, ktorí to v živote nemajú jednoduché. Najlepšie na tom je, že už teraz sa taxikári nechali počuť, že to určite nebola posledná akcia tohto druhu. Občianske združenie má v pláne pomôcť aj iným ľuďom a krízovým centrám.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…