Španieli deklasovali Macedónsko 5:0

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. — Foto: TASR

Macedónčania doplatili na zlý vstup do stretnutia, keď už v 16. minúte prehrávali 0:2.

Bydgoszcz/Gdyňa 17. júna (TASR) - Futbalisti Portugalska zvíťazili v sobotňajšom dueli B-skupiny na európskom šampionáte hráčov do 21 rokov v Poľsku nad rovesníkmi zo Srbska 2:0.

Úvodný gól stretnutia padol v 37. minúte, jeho autorom bol krídelník parížskeho St. Germain Goncalo Guedes. V 88. minúte spečatil triumf Portugalska Bruno Fernandes.

Vo večernom zápase španielski reprezentanti potvrdili úlohu favoritov a nad Macedónskom zvíťazili v Gdyni presvedčivo 5:0. Hetrikom sa blysol hráč madridského Realu Marco Asensio.

Debutant na šampionáte do 21 rokov doplatil na zlý vstup do stretnutia, keď už v 16. minúte prehrával 0:2. V 35. minúte Gerard Deulofeu premenil jedenástku nariadenú po ruke macedónskeho obrancu vo vlastnej šestnástke. Balkánsky tím bol paradoxne strelecky aktívnejší ako jeho súper, ale v koncovke doplatil na nepresnú mušku a napokon utrpel debakel.

ME hráčov do 21 rokov v Poľsku - B-skupina

Bydgoszcz

Portugalsko - Srbsko 2:0 (1:0)

Góly: 37. Guedes, 88. Fernandes. Rozhodoval: Bastien (Fr.), ŽK: Semedo, Bruma, Fernandes - Grujič, Gačinovič, Antonov, Gajič

Gdyňa

Španielsko - Macedónsko 5:0 (3:0)

Góly: 10. Niguez, 16., 54. a 72. Asensio, 35. Deulofeu (z 11 m). Rozhodoval: Lechner (Rak.), ŽK: Mere (Šp.)