Alžbeta II. jubiluje, toto sú najkrajšie zábery z jej parádnej oslavy
TASR
TASR

Alžbeta II. jubiluje, toto sú najkrajšie zábery z jej parádnej oslavy

Deväťdesiatjedenročnú panovníčku zdravili v centre slávnostne vyzdobeného Londýna stovky gratulantov.

Členovia kráľovskej rodiny zľava vojvodkyňa z Cornwallu Camilla, jej manžel princ Charles, princezná Eugenia, kráľovná Alžbeta II., v pozadí Timothy Laurence, princezná Beatrice, princ Philip, vojvodkyňa z Cambridgea Kate, princezná Charlotte, princ George a princ William sledujú leteckú šou z balkóna Buckinghamského paláca po tradičnej vojenskej prehliadke na počesť 91. narodenín britskej kráľovnej Alžbety II. v Londýne 17. júna 2017. — Foto: TASR/AP

Londýn 17. júna (TASR) - Britská kráľovná Alžbeta II. a členovia kráľovskej rodiny sa zúčastnili dnes každoročnej vojenskej prehliadky na počesť jej narodenín.

Akrobatická skupina Kráľovského letectva Red Arrows letí nad Buckinghamským palácom po tradičnej vojenskej prehliadke na počesť 91. narodenín britskej kráľovnej Alžbety II. v Londýne 17. júna 2017.
Akrobatická skupina Kráľovského letectva Red Arrows letí nad Buckinghamským palácom po tradičnej vojenskej prehliadke na počesť 91. narodenín britskej kráľovnej Alžbety II. v Londýne 17. júna 2017. Foto: TASR/AP

Deväťdesiatjedenročnú panovníčku zdravili v centre slávnostne vyzdobeného Londýna stovky gratulantov. V sprievode sa viezla v otvorenom koči spolu s manželom princom Philipom, zatiaľ čo princovia William a Charles išli na koňoch. V koči s princom Harrym si užívali slnečné lúče Williamova manželka Kate a Charlesova manželka Camilla.

Kate, vojvodkyňa z Cambridgea, princezná Charlotte, princ George a princ William sledujú leteckú šou z balkóna Buckinghamského paláca po tradičnej vojenskej prehliadke na počesť 91. narodenín britskej kráľovnej Alžbety II. v Londýne 17. júna 2017. (Foto: TASR/AP)

Hoci sa Alžbeta II. narodila 21. apríla, Briti už tradične oslavujú jej narodeniny v júni, keď je počasie príjemnejšie.

Členovia čestnej stráže počas tradičnej vojenskej prehliadky na počesť 91. narodenín britskej kráľovnej Alžbety II. v Londýne 17. júna 2017. (Foto: TASR/AP)

Dnešný deň sa však pre ňu začal v pochmúrnejšom tóne, keď si minútou ticha uctila obete stredajšieho ničivého požiaru v londýnskej výškovej budove, kde zahynuli desiatky ľudí.

Už ste čítali?

Slováci dali zbohom práci a už pol roka len cestujú po svete.…

Opustili rodné Slovensko, obuli si túlavé topánky a vrhli…

Na Novom Zélande zrejme našli stratený div sveta

Celé to znie ako príbeh z dobrodružného románu, no toto sa skutočne…

Prešovskí študenti vytvorili repelent proti kliešťom, ktorý…

Na klasické repelenty si už kliešte zvykli, toto však nemôžu ani…

Moslimom došla trpezlivosť: Teroristom posielajú doteraz najsilneší…

Moslimovia už sa viac nedokázali nečinne prizerať na to, čo robia teroristi vo svete.…