Dievčatko šikanoval starší spolužiak, ale škola s tým nič nerobila. Na výzvu zúfalej matky zareagovala stovka drsných motorkárov
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Dievčatko šikanoval starší spolužiak, ale škola s tým nič nerobila. Na výzvu zúfalej matky zareagovala stovka drsných motorkárov

Keď sa o šikanovanom dievčatku dopočula skupina motorkárov, muži nedokázali zostať sedieť so založenými rukami a pre dievčatko urobili nádherné gesto.

Stovka motorkárov chráni dievčatko pred šikanou. — Foto: Facebook/JohnRaySpencer

JACKSON 16. júna - O šikane sa veľa hovorí, ľudia si však často nedokážu ani predstaviť, aký reálny tento problém je a čo prežíva dieťa, ktoré jej musí čeliť. Svoje by o tom vedela rozprávať aj 7-ročná Ashley Wastakiewiczová.

Šikanoval ju starší chlapec

Malá prváčka sa bála chodiť do školy a ani na ulicu nedokázala vyjsť bez strachu. Problém tkvel v tom, že ju viac ako rok šikanoval 11-ročný chlapec od susedov, ktorý jej nikdy nedal pokoj, informovala stanica News 8. Začalo sa to tým, že ju častoval desiatkami nepríjemných mien, situácia sa však postupne iba zhoršovala a jeho správanie malo ďaleko od nevinného detského doberania si rovesníkov. Netrvalo dlho a k malému dievčatku sa dokonca začal správať agresívne a útočil na ňu. Bolo jedno, či ju stretol na ulici alebo na chodbe školy. Narážal do nej a strkal do nej dokonca aj keď šla Ashley na bicykli a aj v škole jej znepríjemňoval život, ako len vedel.

Škola sa nečinne prizerala

Ashley začala byť utiahnutá, čo sa začalo prejavovať aj v triede, škola však jej šikanovanie od staršieho žiaka nijako neriešila a jeho správanie iba zľahčovala a brala na ľahkú váhu. Jej mama Christine si však všimla, že je dievčatko nešťastné a bojí sa aj vyjsť hrať na ulicu. Upozorňovala školu na šikanu jej dcérky, chlapec a jeho rodičia však vždy všetko šikovne popreli a situácia sa ututlala. Keď už bola Christine naozaj zúfalá, napísala o tomto probléme príspevok na sociálnej siete v nádeji, že sa nájde niekto, kto jej pomôže.

Šikanovanému dievčatku pomohla až skupina motorkárov.
Šikanovanému dievčatku pomohla až skupina motorkárov. Foto: Facebook/JohnRaySpencer

Súkromná ochranka

O príbehu bezradnej Ashley sa takto dopočula až miestna skupina motocyklistov. Na pohľad drsný gang mužov ukázal, že keď treba pomôcť, vedia sa zorganizovať pre dobrú vec a zakročiť. "Nikto by nemal byť šikanovaný," vyjadril sa James Dingmon z amerického veteránskeho motocyklového klubu. Obrovská skupina motocyklistov sa stretla pri miestnom parku s Ashley a jej mamou a odprevadili ich domov ako ochranka, čim dali najavo, že stoja za ňou a sú ochotní ju chrániť. Húf motocyklistov si pritom dal záležať na tom, aby chlapec, ktorý dievčatko permanentne šikanoval, videl, že sú na jej strane a nemajú problém si nájsť čas na to, aby sa jej zastali. Ich krásne gesto dokonca Ashley pomohlo natoľko, že sa prestala báť a situácia sa upokojila.

Už ste čítali?

Mala fotiť mladomanželov, no viac ju zaujal družba. S jeho fotkou…

Mladá Slovenka sa naučila fotiť ako samouk, teraz ohúrila porotcov v celosvetovej…

Po rokoch cestovania sa usadil na Slovensku. Rómov učí, ako…

Veľa sa hovorí o integrácii Rómov, o projektoch, kde prúdia tisícky…

Bráva si domov umierajúce deti, ktoré nik nechce. Celé noci…

Tento muž má veľké srdce. Vo svojom príbytku totiž vždy na istý…

Kováč z Handlovej dobyl Ameriku. Za jeho unikátnymi posteľami…

Za oceánom letia výrobky umeleckého kováčstva zo Slovenska. Boháči…