Dievčatko šikanoval starší spolužiak, ale škola s tým nič nerobila. Na výzvu zúfalej matky zareagovala stovka drsných motorkárov
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Dievčatko šikanoval starší spolužiak, ale škola s tým nič nerobila. Na výzvu zúfalej matky zareagovala stovka drsných motorkárov

Keď sa o šikanovanom dievčatku dopočula skupina motorkárov, muži nedokázali zostať sedieť so založenými rukami a pre dievčatko urobili nádherné gesto.

Stovka motorkárov chráni dievčatko pred šikanou. — Foto: Facebook/JohnRaySpencer

JACKSON 16. júna - O šikane sa veľa hovorí, ľudia si však často nedokážu ani predstaviť, aký reálny tento problém je a čo prežíva dieťa, ktoré jej musí čeliť. Svoje by o tom vedela rozprávať aj 7-ročná Ashley Wastakiewiczová.

Šikanoval ju starší chlapec

Malá prváčka sa bála chodiť do školy a ani na ulicu nedokázala vyjsť bez strachu. Problém tkvel v tom, že ju viac ako rok šikanoval 11-ročný chlapec od susedov, ktorý jej nikdy nedal pokoj, informovala stanica News 8. Začalo sa to tým, že ju častoval desiatkami nepríjemných mien, situácia sa však postupne iba zhoršovala a jeho správanie malo ďaleko od nevinného detského doberania si rovesníkov. Netrvalo dlho a k malému dievčatku sa dokonca začal správať agresívne a útočil na ňu. Bolo jedno, či ju stretol na ulici alebo na chodbe školy. Narážal do nej a strkal do nej dokonca aj keď šla Ashley na bicykli a aj v škole jej znepríjemňoval život, ako len vedel.

Škola sa nečinne prizerala

Ashley začala byť utiahnutá, čo sa začalo prejavovať aj v triede, škola však jej šikanovanie od staršieho žiaka nijako neriešila a jeho správanie iba zľahčovala a brala na ľahkú váhu. Jej mama Christine si však všimla, že je dievčatko nešťastné a bojí sa aj vyjsť hrať na ulicu. Upozorňovala školu na šikanu jej dcérky, chlapec a jeho rodičia však vždy všetko šikovne popreli a situácia sa ututlala. Keď už bola Christine naozaj zúfalá, napísala o tomto probléme príspevok na sociálnej siete v nádeji, že sa nájde niekto, kto jej pomôže.

Šikanovanému dievčatku pomohla až skupina motorkárov.
Šikanovanému dievčatku pomohla až skupina motorkárov. Foto: Facebook/JohnRaySpencer

Súkromná ochranka

O príbehu bezradnej Ashley sa takto dopočula až miestna skupina motocyklistov. Na pohľad drsný gang mužov ukázal, že keď treba pomôcť, vedia sa zorganizovať pre dobrú vec a zakročiť. "Nikto by nemal byť šikanovaný," vyjadril sa James Dingmon z amerického veteránskeho motocyklového klubu. Obrovská skupina motocyklistov sa stretla pri miestnom parku s Ashley a jej mamou a odprevadili ich domov ako ochranka, čim dali najavo, že stoja za ňou a sú ochotní ju chrániť. Húf motocyklistov si pritom dal záležať na tom, aby chlapec, ktorý dievčatko permanentne šikanoval, videl, že sú na jej strane a nemajú problém si nájsť čas na to, aby sa jej zastali. Ich krásne gesto dokonca Ashley pomohlo natoľko, že sa prestala báť a situácia sa upokojila.

Už ste čítali?

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…