Chlapec vyrobil darčeky pre celú triedu, no sám nedostal ani jeden. Veta, s ktorou sa zdôveril mame, trhá srdce
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Chlapec vyrobil darčeky pre celú triedu, no sám nedostal ani jeden. Veta, s ktorou sa zdôveril mame, trhá srdce

Každú mamu by trápilo, keby videla svoje dieťa sklamané. Istá mamička z francúzskeho mestečka Niort sa však na Facebooku podelila o dojímavý moment, ktorý zažila vďaka svojmu synovi. Celkom jej zmenil pohľad na svet a chcela, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí.

Ilustračné foto. — Foto: Pixabay

PARÍŽ 11. júna - Podľa jej slov je jej syn Nicolas tichým a hanblivým chlapcom. Často ho videla, ako sa zo školy vracia sám a zaostáva za spolužiakmi, ktorí chodili v skupinkách a viedli družné rozhovory a spoločne sa zabávali. Nicolas však medzi nich nezapadol.

Bála sa, že bude sklamaný

Keď raz prišiel domov z vyučovania a povedal jej, že by chcel pre každého spolužiaka v triede pripraviť pred koncom školského roka malý darček, celkom ju tým prekvapil. Tajne dúfala, že si to ešte rozmyslí, pretože v hĺbke duše vedela, že on žiadny darček od spolužiakov nedostane. Bála sa toho, že iba zostane zbytočne sklamaný. Chlapec sa však svojho nápadu urputne držal, a tak sa rozhodla mu pomôcť. Po práci zašla do papiernictva, nakúpila mu pastelky, lepidlo, papiere i nožnice, a malý Nicolas strávil tri týždne prípravou drobných darčekov, na ktorých si dal naozaj záležať. Keď ich mal všetky pripravené, s nadšením ich zobral do školy, aby ich spolužiakom rozdal počas malého večierku, ktorý v triede prichystali na oslavu posledného mesiaca v škole.

Darčeky pre všetkých

Popoludní ho už mama netrpezlivo očakávala. Uvarila mu jeho obľúbený puding a upiekla koláč, aby aspoň trochu zmiernila jeho sklamanie a rozveselila ho. Keď zbadala, že už pomaly prichádza, videla pomerne bežnú situáciu. Šli skupinky detí a za nimi jej Nicolas, no v ten deň kráčal akosi radostnejšie. Napriek tomu očakávala, že keď príde ku nej, vhŕknu mu do očí slzy.

Nezištná láska

Keď prišiel, vybehla mu v ústrety a objala ho. Ako predpokladala, do očí sa mu tlačili slzy a náhlivo ho utešovala. "Na stole ťa čaká čokoládový puding a jahodový koláč, ktorý som upiekla," snažila sa. Nicolas mamu tuho objímal a po chvíli z neho vyšlo pár slov. "Ani jeden, ani jeden," hovoril. Stislo jej srdce, pretože myslela, že hovorí o tom, že on nedostal ani jeden darček. "Nezabudol som ani na jeden, ani na jeden jediný," dodal. Aké bolo prekvapenie jeho mamy, keď zistila, že slzy, ktoré sa mu leskli v očiach, boli slzami radosti. Cítil šťastie, že nezabudol ani na jedného spolužiaka či spolužiačku a pre každého mal darček. Vôbec nemyslel na seba. A tým môže ísť príkladom nám všetkým.

Už ste čítali?

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…