Chlapec vyrobil darčeky pre celú triedu, no sám nedostal ani jeden. Veta, s ktorou sa zdôveril mame, trhá srdce
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Chlapec vyrobil darčeky pre celú triedu, no sám nedostal ani jeden. Veta, s ktorou sa zdôveril mame, trhá srdce

Každú mamu by trápilo, keby videla svoje dieťa sklamané. Istá mamička z francúzskeho mestečka Niort sa však na Facebooku podelila o dojímavý moment, ktorý zažila vďaka svojmu synovi. Celkom jej zmenil pohľad na svet a chcela, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí.

Ilustračné foto. — Foto: Pixabay

PARÍŽ 11. júna - Podľa jej slov je jej syn Nicolas tichým a hanblivým chlapcom. Často ho videla, ako sa zo školy vracia sám a zaostáva za spolužiakmi, ktorí chodili v skupinkách a viedli družné rozhovory a spoločne sa zabávali. Nicolas však medzi nich nezapadol.

Bála sa, že bude sklamaný

Keď raz prišiel domov z vyučovania a povedal jej, že by chcel pre každého spolužiaka v triede pripraviť pred koncom školského roka malý darček, celkom ju tým prekvapil. Tajne dúfala, že si to ešte rozmyslí, pretože v hĺbke duše vedela, že on žiadny darček od spolužiakov nedostane. Bála sa toho, že iba zostane zbytočne sklamaný. Chlapec sa však svojho nápadu urputne držal, a tak sa rozhodla mu pomôcť. Po práci zašla do papiernictva, nakúpila mu pastelky, lepidlo, papiere i nožnice, a malý Nicolas strávil tri týždne prípravou drobných darčekov, na ktorých si dal naozaj záležať. Keď ich mal všetky pripravené, s nadšením ich zobral do školy, aby ich spolužiakom rozdal počas malého večierku, ktorý v triede prichystali na oslavu posledného mesiaca v škole.

Darčeky pre všetkých

Popoludní ho už mama netrpezlivo očakávala. Uvarila mu jeho obľúbený puding a upiekla koláč, aby aspoň trochu zmiernila jeho sklamanie a rozveselila ho. Keď zbadala, že už pomaly prichádza, videla pomerne bežnú situáciu. Šli skupinky detí a za nimi jej Nicolas, no v ten deň kráčal akosi radostnejšie. Napriek tomu očakávala, že keď príde ku nej, vhŕknu mu do očí slzy.

Nezištná láska

Keď prišiel, vybehla mu v ústrety a objala ho. Ako predpokladala, do očí sa mu tlačili slzy a náhlivo ho utešovala. "Na stole ťa čaká čokoládový puding a jahodový koláč, ktorý som upiekla," snažila sa. Nicolas mamu tuho objímal a po chvíli z neho vyšlo pár slov. "Ani jeden, ani jeden," hovoril. Stislo jej srdce, pretože myslela, že hovorí o tom, že on nedostal ani jeden darček. "Nezabudol som ani na jeden, ani na jeden jediný," dodal. Aké bolo prekvapenie jeho mamy, keď zistila, že slzy, ktoré sa mu leskli v očiach, boli slzami radosti. Cítil šťastie, že nezabudol ani na jedného spolužiaka či spolužiačku a pre každého mal darček. Vôbec nemyslel na seba. A tým môže ísť príkladom nám všetkým.

Už ste čítali?

Mala fotiť mladomanželov, no viac ju zaujal družba. S jeho fotkou…

Mladá Slovenka sa naučila fotiť ako samouk, teraz ohúrila porotcov v celosvetovej…

Po rokoch cestovania sa usadil na Slovensku. Rómov učí, ako…

Veľa sa hovorí o integrácii Rómov, o projektoch, kde prúdia tisícky…

Bráva si domov umierajúce deti, ktoré nik nechce. Celé noci…

Tento muž má veľké srdce. Vo svojom príbytku totiž vždy na istý…

Kováč z Handlovej dobyl Ameriku. Za jeho unikátnymi posteľami…

Za oceánom letia výrobky umeleckého kováčstva zo Slovenska. Boháči…