Očistiť telo od toxínov z fajčenia trvá roky. Poznáme jednoduchý trik, ako tento proces mnohonásobne urýchliť
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Očistiť telo od toxínov z fajčenia trvá roky. Poznáme jednoduchý trik, ako tento proces mnohonásobne urýchliť

Tí, ktorí neplánujú prestať fajčiť, však možno predsa len majú výčitky svedomia kvôli svojmu zlozvyku. Ak patríte medzi nich a túžite prejsť menším detoxom, ktorý zníži škodlivé účinky fajčenia na organizmus, máme pre vás dobú radu.

Ilustračné foto — Foto: Pixabay

BRATISLAVA 18. júna - K zdravému životnému štýlu patria jednoznačne zdravá a vyvážená strava, ale aj dostatok pohybu. Fajčiari, ktorí svoj organizmus zanášajú škodlivinami, by mali do jedálnička zaradiť ešte viac vitamínov a viac sa hýbať či cvičiť. No to, čo im najlepšie zníži škodlivé účinky fajčenia na organizmus, má každý za oknom. Stačí teda len vyjsť von a vystaviť sa slnečným lúčom.

Chráni aj srdce

Vysvetlenie, prečo práve vystavenie sa slnku takpovediac detoxikuje telo od škodlivých látok z cigariet, je vlastne celom jednoduché i logické. Ak ste na slnku, koža produkuje veľmi prospešný vitamín D. Ten Slovákom celkovo dosť chýba, preto neváhajte a vyberte sa ho produkovať vždy, keď sa to dá. Jeho nedostatok totiž môže mať za následok aj vážne zdravotné problémy. Naopak, ak ho máte dosť, posilňujete si imunitu a ak ste fajčiari, tak aj čistíte organizmus od škodlivín.

Foto: Pixabay

Okrem toho vás môžu slnečné lúče ochrániť aj pred infarktom, k čomu sú fajčiari o čosi náchylnejší. Avšak koža stimulovaná slnkom produkuje oxid dusnatý, ktorý má tendenciu znižovať krvný tlak. Ľuďom, ktorí majú radi slnko a opaľovanie sa, tak hrozí menšie riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb

Ak chcete, aby vaša koža vyprodukovala vitamín D a zároveň vám pobyt na slnku prospel, treba dodržiavať isté pravidlá. Slnku sa vystavujte opatrne a len v určitých hodinách. Vyhýbať by sme sa mu mali všetci medzi jedenástou a štrnástou hodinou poobede.

MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenku vyhlásili za jednu zo 100 najvplyvnejších žien vo Švajčiarsku.…

Preraziť v zahraničí nie je jednoduché. Rodáčke z Nitry sa to však…

Prvá Slovenka nominovaná na juniorskú Nobelovu cenu: Nikde v…

Mladá Slovenka získala nomináciu na prestížne ocenenie. Podarilo…

Nitrania nesmelo ponúkli svoje farmárske čipsy obchodnému reťazcu.…

Poctivá práca prináša ovocie. Zemiakové lupienky od malej…

Policajti chceli zastaviť cestného piráta. Stačil jediný pohľad…

Policajti z Trenčína zaregistrovali auto, ktoré si to šinulo cez Trenčín…