ROLAND GARROS: Kučová skončila už v 1. kole, stopla ju Stosurová

Na snímke slovenská tenistka Kristína Kučová.
Na snímke slovenská tenistka Kristína Kučová. — Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenská tenistka napriek bojovnému výkonu prehrala s nasadenou dvadsaťtrojkou 0:2 na sety.

Paríž 29. mája (TASR) - Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela pri premiére v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji Roland Garrros. Napriek bojovnému výkonu prehrala s nasadenou dvadsaťtrojkou Austrálčankou Samanthou Stosurovou 5:7, 1:6. Úvodné dejstvo proti parížskej finalistke z roku 2010 mala veľmi dobre rozohraté, dvakrát však nevyužila výhodu brejku a za stavu 5:4 nepremenila setbal.

Kučová začala proti Stosurovej nebojácne. V piatom geme po skvelom stopbale prelomila podanie víťazky US Open z roku 2011 a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 4:2. Stosruová síce v ďalších minútach vyrovnala na 4:4, no v deviatom geme opäť stratila servis a Kučová išla podávať na víťazstvo v sete. Za stavu 5:4 a 40:30 však spravila dvojchybu, čo bola voda na mlyn Austrálčanky, ktorá vvrovnala na 5:5 a následne získala aj ďalšie dva gemy. V druhom dejstve Stosruová po rýchlom brejku odskočila Kučovej na 3:0 a zápas už dotiahla do úspešného konca.