Štvorkajaky SR obsadil na pretekoch SP v Szegede 6. a 8. miesto

Slovenský štvorkajak, archívna snímka.
Slovenský štvorkajak, archívna snímka. — Foto: TASR/Michal Svítok

Pre strieborných medailistov z vlaňajších olympijských hier v Rio de Janeiro to bola prvá previerka v tohtoročnej sezóne.

Szeged 28. mája (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka obsadil 6. miesto v A-finále na 500 m trati na podujatí Svetového pohára rýchlostných kanoistov v maďarskom Szegede. Pre strieborných medailistov z vlaňajších olympijských hier v Rio de Janeiro to bola prvá previerka v tohtoročnej sezóne.

Druhá slovenská loď v zložení Peter Gelle, Martin Jankovec, Ľubomír Beňo a Miroslav Zaťko skončila v A-finále na ôsmom mieste časom 1:22,717 minúty.

Z triumfu sa tešila nemecká posádka Ronald Rauhe, Tom Liebscher, Max Lemke a Max Rendschmidt časom 1:18,748 minúty. Druhé bolo Španielsko a tretí skončili českí reprezentanti. Slováci zaostali za víťazmi o necelé tri sekundy.

Ivana Mládková obsadila v A-finále K1 na dvestometrovej trati posledné deviate miesto časom 41,503 s. Z triumfu sa tešila domáca pretekárka Dóra Luczová (39,411 s).

Matej Michálek obsadil 4. priečku v C-finále K1 na 500 m, Adam Botek bol v B-finále rovnakej disciplíny ôsmy.