Vondroušová sa po triumfe v Trnave dostala do najlepšej stovky

Na snímke vpravo víťazka turnaja, česká tenistka Markéta Vondroušová a vľavo porazená finalistka Paraguajčanka Veronice Cepedeová-Roygová po skončení finálového zápasu tenisového turnaja Empire Slovak Open 2017 v Trnave v nedeľu 21. mája 2017. — Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Vondroušová je po Sandre Záhlavovej, Barbore Strýcovej a vlaňajšej šampiónke Kateřine Siniakovej štvrtou českou víťazkou v histórii trnavského podujatia.

Trnava 21. mája (TASR) - Česká tenistka Markéta Vondroušová sa stala víťazkou dvojhry na 9. ročníku turnaja ITF EMPIRE Slovak Open. Vo finále si na antuke v Trnave ako nasadená šestka poradila s päťkou "pavúka" Paraguajčankou Veronicou Cepedeovou-Roygovou 7:5, 7:6 (3). Z medzinárodných majstrovstiev SR si odnáša prémiu 15.200 dolárov a 140 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní bude prvýkrát figurovať v najlepšej stovke.

Vondroušová je po Sandre Záhlavovej, Barbore Strýcovej a vlaňajšej šampiónke Kateřine Siniakovej štvrtou českou víťazkou v histórii trnavského podujatia. Celým turnajom prešla bez straty setu a potvrdila výbornú tohtoročnú formu. Cepedeová-Roygová napriek finálovej prehre dosiahla na EMPIRE Slovak Open životný úspech. Aj 25-ročná rodáčka z Asunciónu bude v pondelok premiérovo v elitnej svetovej stovke.

Vondroušovej vyšiel úvod zápasu s Cepedeovou-Roygovou a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 3:1. Juhoameričanka však bleskovo vyrovnala na 3:3. Obe hráčky mali vo veternom počasí problémy udržať si vlastné podanie a diváci videli jeden brejk a druhým. V koncovke setu sa napokon presadila 17-ročná Vondroušová. V druhom dejstve otočila Cepedeová-Roygová z 3:5 na 6:5 a v dvanástom geme mala k dispozícii dva setbaly. Vondroušová ich však odvrátila a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Talentovaná Češka hrala variabilnejšie, umne využívala stopbaly.

Vondroušová označila finálový duel za náročný. "Cepedeová-Roygová toho veľa vybehala, všetko som si musela uhrať sama. Vedela som, že má v nohách trojsetový semifinálový maratón proti Potapovovej. Od stavu 5:7, 3:5 však prestala kaziť a nechýbalo veľa, aby sa hral tretí set. V tajbrejku mi pomohla niekoľkými nevynútenými chybami. Je skvelé byť prvýkrát vo svetovej stovke. Pred zápasom som sa však snažila na to nemyslieť, aby som sa nedostala pod veľký tlak, " povedala česká fedcupová reprezentantka, ktorá v tomto roku už vyhrala aj turnaj WTA vo švajčiarskom Biele. "Ťažko porovnať tieto dva tituly. V Biele som musela najprv zvládnuť kvalifikáciu, takže to bolo predsa len o niečo ťažšie ako v Trnave. Aj tu som však odohrala veľmi dobré zápasy."

Vondroušová sa od utorka predstaví v kvalifikácii na Roland Garros. Cepedeová-Roygová má istú účasť v hlavnej súťaži v Paríži. "Turnaj v Trnave bol pre mňa veľmi vydarenou súčasťou prípravy na Roland Garros. Finále na stotisícovom podujatí si veľmi cením. Pred dnešným zápasom som sa cítila unavená, no postupne som sa rozohrala a bola som blízko k tomu, aby som si vynútila tretí set Vondroušová však hrala veľmi dobre a zvíťazila zaslúžene," priznala zverenka trénera Ramona Delgada.