Neapol prevalcoval FC Turín, Hamšík: Boli sme skvelí

Ilustračná snímka..
Ilustračná snímka.. — Foto: TASR/AP

Slovenský kapitán futbalistov Neapola Marek Hamšík odohral za SSC 450. súťažný duel a neskrýval po ňom nadšenie z výkonu modrých.

Neapol 15. mája (TASR) - Futbalisti SSC Neapol excelovali v 36. kole talianskej Serie A, v ktorom vyhrali v Turíne na pôde tamojšieho FC vysoko 5:0. Kapitán hostí Marek Hamšík odohral za SSC 450. súťažný duel a neskrýval po ňom nadšenie z výkonu "modrých".

Hamšík nastúpil v základnej zostave a na ihrisku bol do 66. minúty. V nej viedli hostia 2:0, v predposlednej desaťminútovke ale domácich dorazili ešte troma gólmi. V súboji dva góly strelil Jose Callejon, ďalšie pridali Lorenzo Insigne, Dries Mertens a Piotr Zieliňski. Neapol ťahá sériu 10 duelov bez prehry.

"Dominovali sme už v prvom polčase, no vtedy sme skórovali iba raz. V našej výbornej hre sme pokračovali aj po zmene strán a vtedy sa aj roztrhlo vrece s gólmi. Samozrejme, nečakal som také vysoké víťazstvo. FC Turín má svoju kvalitu, ktorú potvrdil minulý týždeň v turínskom derby. My sme ale boli skvelí, divákov sme bavili peknými akciami a gólmi," citoval Hamšíka jeho oficiálny klubový web.

Neapol je v tabuľke Serie A dve kolá pred koncom na 3. mieste. Má už istotu účasti v kvalifikácii LM 2017/18, keďže štvrté Lazio má na neho stratu 10 bodov a už si určite zahrá v skupine Európskej ligy UEFA. Neapol ale stále bojuje o priamu miestenku do LM, resp. 2. miesto v tabuľke. Na ňom je aktuálne AS Rím o jediný bodík pred SSC.

Juventus si na objahobu musí počkať

Futbalisti Juventusu Turín si na zisk rekordného 33. talianskeho titulu musia ešte počkať. V šlágri 36. kola Serie A totiž prehrali na pôde AS Rím 1:3. Zverenci trénera Luciana Spallettiho znížili stratu na "starú dámu" na štyri body a vrátili sa na druhé miesto tabuľky o bod pred SSC Neapol.

Juventus tak odmietol prvú možnosť na zisk rekordného šiesteho titulu v rade. Najbližšie v lige hostí 21. mája Crotone, ktoré je na osemnástej pozícii v tabuľke znamenajúcej zostup. Juventus medzitým, v stredu 17. mája, bude vo finále Coppa Italia bojovať o trofej proti Laziu Rím. Posledný súboj v lige má "Juve" na programe v nedeľu 28. mája v Bologni a potom ho už v sobotu 3. júna čaká finále Ligy majstrov 2016/17 proti Realu Madrid v Cardiffe.

V nedeľu sa zdalo, že by to hostia mohli zvládnuť, v 21. minúte ich dostal do vedenia Mario Lemina. Domáci ale zareagovali zakrátko gólom Daniele de Rossiho a v druhom polčase strhli výhru na svoju stranu po zásahoch Stephana El Shaarawyho (56. minúta) a Radju Nainggolana (65. min.). Juventus tak nevyhral už tri zápasy v rade, pričom prehral prvýkrát od januára s ACF Fiorentina.

"Nemôžete podať vždy maximálny výkon. Musíme si zachovať chladné hlavy a potom budeme môcť dosiahnuť naše ciele," citovala agentúra AP slová trénera "zebier" Massimiliana Allegriho, ktorý pre nahustený program šetril v základnej zostave Paula Dybalu. Aj tak boli hostia od začiatku aktívnejší, obranca Kwadwo Asamoah trafil v 7. minúte tyč a potom sa presadil Lemina. De Rossi ale o štyri minúty vyrovnal dorážkou po hlavičke Kostasa Manolasa. Víťazný gól dosiahol El Shaarawy, keď pri jeho strele brankára hostí Gianluigiho Buffona pomýlil teč obrancu Stephana Lichtsteinera.

"Toto je pre nás veľké víťazstvo, špeciálne preto, že sme zostali pred Neapolom. Bolo to veľmi náročné. Vedeli sme, že Juventus potrebuje len jeden bod, ak chce obhájiť titul. Dnes sme ale šťastní. Čo sa týka boja o titul, nevzdávame to, ale musíme byť realistickí," povedal De Rossi.