Fíni vyhrali nad Švajčiarskom 3:2 pp v B-skupine, rozhodol Filppula

Hokejisti Fínska sa tešia po góle v zápase Švajčiarsko - Fínsko v základnej B-skupine na MS 2017 v ľadovom hokeji v Paríži, Francúzsko, 14. mája 2017. — Foto: TASR

Fíni sa dočkali zaslúženého vyrovnania v 48. min. zásluhou Rantanena, ktorý úspešne tečoval strelu V. Lajunena.

Paríž 14. mája (TASR) - Fínski hokejoví reprezentanti zdolali vo svojom šiestom zápase v parížskej B-skupine MS Švajčiarsko 3:2 po predĺžení. "Suomi" dokázali zmazať dvojgólové manko a v nadstavbe rozhodol o ich dvojbodovom víťazstve Valtteri Filppula.

Švajčiari zakončia svoje účinkovanie v skupine v utorok o 16.15 zápasom proti Česku. Fíni o štyri hodiny neskôr nastúpia v repríze vlaňajšieho finále proti obhajcovi titulu Kanade.

Galéria

Galéria

Úvod zápasu patril Švajčiarom. Vzadu boli organizovaní, súpera poriadne nepustili k strele, dobre korčuľovali a v útoku hýrili pohybom. Výsledkom ich aktivity boli góly Hezoga a Genazziho, ktorými už v 11. minúte vyhnali Korpisala z fínskej bránky. Medzi žŕdkami ho nahradil Säteri, ktorý ale takisto musel čeliť neutíchajúcim nájazdom Helvétov. Fínom pomohla až presilovka pri vylúčení Ambühla, v ktorej znížil dôrazný Hietanen. "Suomi" sa postupne vymanili z tlaku a vyrovnali hru. V 37. min. Genoni zneškodnil šancu Osalu, na druhej strane Hollenstein sa po chybe súpera dostal do samostatného úniku, Säteriho ale neprekonal. Fíni sa dočkali zaslúženého vyrovnania v 48. min. zásluhou Rantanena, ktorý úspešne tečoval strelu V. Lajunena. Zápas tak dospel až do predĺženia a v ňom rozhodol o dvojbodovom víťazstve Fínska Filppula.

B-skupina (Paríž):

Švajčiarsko - Fínsko 2:3 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 5. Herzog (Richard, Untersander), 11. Genazzi (Loeffel) – 20. Hietanen (Savinainen, Aho), 48. Rantanen (V. Lajunen, Aho), 63. Filppula (Savinainen, Hietanen). Rozhodcovia: Gofman (Rus.), Öhlund (Švéd.) – Dedioulia (Biel.), Suchánek (ČR), vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Ambühl (Švajč.) na 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.

Švajčiarsko: Genoni - Diaz, Furrer, Untersander, Kukan, Loeffel, Genazzi, Marti - Hollenstein, Haas, Praplan - Rüfenacht, Schäppi, Almond - Suter, Ambühl, Malgin - Bodenmann, Richard, Herzog - Suri

Fínsko: Korpisalo (11. Säteri) - Honka, Ohtamaa, V. Lajunen, Jaakola, Hietanen, Lehtonen, Järvinen, Kukkonen - Rantanen, Filppula, Aho - M. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä - Sallinen, Savinainen, Pihlström - Hännikäinen, J. Lajunen, Osala