Švajčiari pripravili Kanadu o prvé body, v predĺžení vyhrali 3:2

Švajčiarské mužstvo sa teší po strelení gólu v zápase Kanada - Švajčiarsko v základnej B-skupine na MS 2017 v Paríži, 13. mája 2017. — Foto: TASR

Hokejisti Švajčiarska predviedli dokonalý obrat, ktorý započali v tretej tretine a dokončili ho víťazným gólom v predĺžení.

Paríž 13. mája (TASR) - Kanadskí hokejisti v sobotu stratili prvé body v parížskej B-skupine MS, keď podľahli Švajčiarsku 2:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil 80 sekúnd pred koncom predĺženia Fabrice Herzog. "Javorové listy" majú na konte 13 bodov a sú na čele tabuľky, Švajčiari figurujú s jedenástimi na druhom mieste.

Kanada sa najbližšie stretne v pondelok o 16.15 h s Nórskom. Švajčiarsko si v nedeľu o 20.15 h zmeria sily s Fínskom.

Galéria

Galéria

Kanaďania mali výborný vstup do zápasu a už v 7. minúte viedli 2:0. V 5. minúte využil presilovku O'Reilly, ktorý pretlačil puk za Hillera a druhý gól pridal Marner. Tréner Švajčiarska reagoval striedaním brankárov, keď Hillera vymenil Genoni. "Helvéti" mohli odpovedať v 16. minúte počas presilovky, no proti pozornej obrane Kanady si nedokázali vytvoriť dlhší tlak. Aj v druhej tretine mali navrch "javorové listy", ktoré si vytvorili niekoľko šancí na tretí gól. V 28. minúte mal veľkú Simmonds, ktorý však netrafil odkrytú bránku. Následná presilovka Švajčiarov gólové príležitosti nepriniesla. V 39. minúte vypálil obranca De Haan, ale Genoni si s jeho pokusom poradil. Švajčiari udreli v tretej tretine, keď sa počas presilovky presadil Herzog. V 50. minúte sa im podarilo vyrovnať Praplan vystrelil od mantinelu a Pickard si sám zrazil puk za chrbát - 2:2. Obrat dokonali v predĺžení, keď v 64. minúte rozhodol svojím druhým gólom Herzog.

B-skupina (Paríž):

Kanada - Švajčiarsko 2:3 pp (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 5. O'Reilly (Marner, Parayko), 7. Marner (Lee, Konecny) - 47. Herzog (Praplan, Richard), 50. Praplan (Hollenstein), 64. Herzog (Untersander, Ambühl). Rozhodcovia: Odinš (Lot.), Salonen (Fín.) – Leermakeres (Hol.), Sormunen (Fín.), vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 12.932 divákov.

Kanada: Pickard – Parayko, Vlasic, Demers, de Haan, Lee, Matheson, Morrissey – MacKinnon, Scheifele, R. O'Reilly – Giroux, Simmonds, Killorn – Couturier, Duchene, Skinner - Konecny, Marner, Point - Schenn

Švajčiarsko: Hiller (7. Genoni) - Diaz, Furrer, Untersander, Kukan, Loeffel, Genazzi, Marti - Rüfenacht, Schäppi, Almond - Hollenstein, Haas, Praplan - Brunner, Ambühl, Suter - Bodenmann, Richard, Herzog - Suri