Manchester City vyhral nad Leicesterom, Swansea zdolala Sunderland

Futbalisti Manchestru City zdolali v sobotnom domácom stretnutí 37. kola najvyššej anglickej súťaže Leicester City 2:1. — Foto: TASR/AP

Riyhad Mahrez síce prekonal Willyho Caballera, ale pri pokuse sa pošmykol a hlavný arbiter Robert Madly neuznal gól pre dvojitý dotyk s loptou.

Londýn 13. mája (TASR) - Futbalisti Manchestru City zdolali v sobotnom domácom stretnutí 37. kola najvyššej anglickej súťaže Leicester City 2:1. Zverenci Pepa Guardiolu viedli 2:0, ešte do prestávky znížil Šindži Okazaki a hostia mali v 77. minúte možnosť pokutového kopu. Riyhad Mahrez síce prekonal Willyho Caballera, ale pri pokuse sa pošmykol a hlavný arbiter Robert Madly neuznal gól pre dvojitý dotyk s loptou. Rozhodca nadstavil sedem minút, no ani počas nich sa už bývalému majstrovi nepodarilo vyrovnať.

Hráči Swansea City uspeli na trávniku už isto zostupujúceho Sunderlandu 2:0 a na osemnásty Hull City, ktorý nastúpi v nedeľu proti Crystalu Palace, majú štvorbodový náskok. Do Championship sa bude po sezóne porúčať aj Middlesbrough, na vlastnom štadióne podľahlo Southamptonu 1:2.